osvětová kampaň

Konec dobrý, všechno dobré

Připravili jsme unikátní kampaň zaměřenou na studenty lékařských fakult.


Studenti se během studia na českých lékařských fakultách s paliativním přístupem téměř nesetkají. Připravili jsme proto pro ně osvětovou kampaň, která by jim ukázala, že paliativní medicína je nezbytnou součástí jejich budoucí profese.

Díky spolupráci s Nadací Komerční banky, a.s. - Jistota jsme v letech 2015–2017 realizovali dva ročníky kampaně Konec dobrý, všechno dobré, díky které jsme přímo na půdě lékařských fakult v České republice oslovili tisíce studentů a studentek.

V průběhu prezentačních dnů a během panelových diskuzí s odborníky na paliativní péči jsme jim představili paliativní medicínu jako atraktivní volbu pro jejich profesní život – jako obor s klinickými výsledky, kvalitním akademických zázemím a napojením na téměř všechna odvětví medicíny.

Brožura 6 faktů o paliativní péči

Základním stavebním prvkem kampaně byla informační brožura, která přehledně shrnuje nejdůležitější fakta, která by o paliativní péči měl péči měl znát každý zdravotník.
Brožur jsme pro velký úspěch vyrobili v několika edicích přes 7 000 kusů a stal se z nich důležitý advokační materiál využívaný i mimo kampaň.

Studenti si prohlížejí brožury

Rozhovory s osobnostmi paliativní péče

Nejlepší způsob jak mladým medikům přiblížit kariéru v paliativní medicíně je vyzpovídat ty, kteří jsou v ní úspěšní. Natočili jsme proto rozhovory se čtyřmi osobnostmi a ptali se jich třeba na to, proč se paliativní péči začali věnovat či jestli má smysl mluvit s pacienty otevřeně o jejich situaci.

Webové stránky

Web konecdobry.cz jsme zřídili jako centrální přístupový bod, kde se budou koncentrovat všechny informace v průběhu kampaně. Kromě aktualit tam najdete i fakta z brožury a všechny natočené rozhovory.
Web doposud navštívilo více než 11 000 unikátních návštěvníků.

Náhled webu konecdobry.cz

Panelové debaty s experty na paliativní péči

Jedním z nejúčinnějších způsobů jak předat poselství kampaně se ukázaly být debaty s hosty – experty na paliativní péči. Studenti tak měli výjimečnou příležitost potkat se s odborníky z praxe a moci se jich zeptat i na témata ve výuce běžně opomíjená.

Přednášky zahraničních hostů

Každý ročník kampaně byl zakončen přednáškou významného zahraničního hosta, který do Prahy přijel speciálně kvůli této příležitosti.

prof. Sean Morrison

Slavný newyorský geriatr a paliatr Icahn School of Medicine at Mount Sinai
přednášel na téma „Transforming Care for the Seriously Ill: The Role of Modern Palliative Care“

prof. Claudia Bausewein 

Ředitelka Interdisciplinárního centra paliativní medicíny Ludwig-Maxmilians univerzity v Mnichově přijela s přednáškou přednáška na téma „The Role of Palliative Care in Modern Medicine“.
 

Vytvoření komunity zájemců o paliativní péči

Jedním z dlouhodobých cílů kampaně bylo zapojení mladých mediků do dění v paliativní péči. V průběhu kampaně jsme proto shromažďovali kontakty s nabídkou zasílání pravidelného zpravodaje. Přihlásilo se nám přes 900 lidí.

Podařilo se nám aktivizovat cílovou skupinu lidí, kteří jsou zapálení pro paliativní péči. Věříme, že tato práce s několika stovkami budoucích lékařů může přinést důležitý impuls pro náš hlavní cíl – zlepšení dostupnosti a kvality paliativní péče v našem zdravotnictví.

PhDr. Martin Loučka PhD., ředitel Centra paliativní péče

O projektu

Název kampaně
Konec dobrý, všechno dobré
Donor
Nadace Komerční banky a. s. - Jistota
Realizace
2015–2017
Web
https://konecdobry.cz
Počet oslovených studentů
přes 6000

Pokud hledáte partnera, odborného garanta či konzultanta pro projekt v oblasti paliativní péče, neváhejte se ozvat.

Zobrazit nabídku služeb

Ostatní projekty