Archiv aktualit

Sdílené rozhodování o péči u dětí s život limitujícím onemocněním v Palliative Medicine

12/11/2023

Výstup z doktorandské práce Mgr. Kristýny Polákové, která je zaměřena na identifikaci komplexních procesů, které ovlivňují rodiče a lékaře při rozhodování o péči u dětí s život limitujícím onemocněním, vyšel v časopise Palliative Medicine.

Současný stav a možnosti rozvoje perinatální paliativní péče v České republice

12/6/2023

Přinášíme závěrečnou zprávu projektu, v rámci kterého jsme mapovali současnou situaci v oblasti perinatální paliativní péče v ČR, včetně identifikace překážek v dalším rozvoji této oblasti.

Hledáme respondentky do výzkumu o perinatální paliativní péči

12/4/2023

Projekt je zaměřen na prožívání maminek, kterým zemřelo miminko v pokročilém stadiu těhotenství, při porodu nebo krátce po něm.

Zveme Vás na Online sympozium Komunikace závažných zpráv v podmínkách pandemie

10/25/2023

Unikátní online sympozium bude věnováno tématu Komunikace závažných zpráv v podmínkách pandemie a budou na něm představeny výsledky ze stejnojmenného výzkumu, který realizovalo Centrum paliativní péče a který byl podpořen Agenturou pro zdravotnický výzkum.

Zveme Vás na osvětovou výstavu Zrcadla života

10/17/2023

Společně s fotografem a výtvarníkem Jiřím Machtem Vás zveme na osvětovou výstavu, která přibližuje pacienty v paliativní péči v kontextu jejich života. Třináct unikátních portrétů tvoří sérii, která zachycuje život na jeho sklonku a je zároveň oslavou života samotného.