Aktualita

Vyjádření Centra paliativní péče k článku "Umři do měsíce, jinak nezaplatíme. Hospice bojují s pojišťovnami."

3/27/2023


Zásadně se ohrazujeme vůči textu, který 25. 3. 2023 vydal portál idnes.cz a podporujeme stanovisko Fóra mobilních hospiců.

V sobotu vyšel na portálu idnes.cz článek s názvem “Umři do měsíce, jinak nezaplatíme. Hospice bojují s pojišťovnami.” Článek obsahuje řadu tvrzení, která jsou na hraně pomluvy a velké množství informací je prezentováno tendenčně.

Centrum paliativní péče se vůči tomuto textu zásadně ohrazuje a podporuje stanovisko Fóra mobilních hospiců, které informace uvádí na pravou míru. Hospice představují zcela bezpečnou službu, díky které mohou tisíce lidí ročně strávit závěr života důstojně, bez bolesti a tak dobře, jak je možné. Zneužívání opiátů pro usmrcení pacienta podle toho, jak se to hospicům hodí, je nehorázná pomluva, kterou by měl autor doložit nebo se omluvit (případně ti, kteří mu tuto informaci poskytnuli).

Přečtěte si komentář Anny Tučkové: Vydrž aspoň týden, ve kterém výzkumná pracovnice Centra paliativní péče na základě dat sbíraných v projektu Systémové hodnocení kvality hospicové péče vyvrací tvrzení prezentovaná portálem idnes.cz.

Nezmeškejte už žádnou novinu. Každý měsíc vybíráme to nejzajímavější ze světa paliativní péče a rozesíláme e-mailem.

Mám zájem