Online webinář

Paliativní péče v kontextu urgentní medicíny

Mgr. Marek Uhlíř, Kateřina Čechová, Dis.

operátor Zdravotnického operačního střediska ZZS HMP, záchranářka ZZS HMP

2/15/2023 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

Jaké jsou zkušenosti záchranářů s výjezdy k pacientům, kteří spíše než akutní hospitalizaci potřebují paliativní péči? Proč se vlastně na linku 155 obracejí, když benefit z nemocniční lůžkové péče je více než sporný? S jakými překážkami se setkávají záchranáři z výjezdových skupin a na operačním středisku? Jaká je zkušenost z dvou již proběhlých kurzů paliativní péče pro zdravotnické záchranáře? Co přináší do praxe nové Konsensuální doporučení pro péči o pacienty v terminálním stavu v podmínkách UM? Jaké jsou perspektivy dalšího vývoje v této zatím málo probádané oblasti mezioborové spolupráce? Na otázky se pokusí odpovědět Mgr. Marek Uhlíř a Kateřina Čechová, Dis.

Termíny a registrace

Calendar icon

15. 2. 2023, 16:30 Cena: 250 Kč

Calendar icon

15. 2. 2023, 16:30 Registrace pro studenty. Cena: 150 Kč

Do poznámky v přihlášce uveďte, kde studujete a číslo ISIC průkazu.
Information icon

Cena: 250 Kč za osobu
Cena pro studenty/ky: 150 Kč za osobu, do poznámky v přihlášce je potřeba napsat číslo ISIC průkazu.
Součástí ceny je přístup k záznamu webináře po jeho online přenosu.

Kontaktní osoba: e.vokralova@paliativnicentrum.cz

DŮLEŽITÉ INFORMACE K REGISTRACI A PLATBĚ

Nezasíláme opakované výzvy k úhradě. Registrační poplatek je nutné uhradit do úterý 14. února. Účastníci s uhrazenou registrací obdrží 15. února do 10:00 informace s odkazem na vstup do aplikace Zoom.

Pokud vám poplatek hradí zaměstnavatel, vyplňte při registraci jeho fakturační údaje. Fakturační údaje zpětně neměníme.

Videozáznam

Lektoři

Mgr. Marek Uhlíř

Mgr. Marek Uhlíř

Vystudoval obor diplomovaný zdravotnický záchranář na vyšší zdravotnické škole, žurnalistiku a management ve zdravotnictví na UK v Praze. Pracoval u zdravotnické záchranné služby, na odboru bezpečnosti a krizového řízení na MZ ČR a ve výzkumném týmu EuroHealth Consumer Index v Bruselu. V letech 2012-2018 řídil domácí hospic Cesta domů v Praze. V současnosti pracuje jako operátor Zdravotnického operačního střediska ZZS HMP a je vedoucím projektu Paliativní péče v prostředí Zdravotnické záchranné služby v Centru paliativní péče.

Kateřina Čechová, Dis.

Kateřina Čechová, Dis.

Zdravotnická záchranářka pracující na Zdravotnické záchranné službě hl. m. Prahy ve výjezdové skupině jako záchranářka a současně jako lektorka Vzdělávacího a výcvikového střediska. V minulosti pracovala u praktického lékaře a na Koronární jednotce VFN.

O webináři

Webinář probíhá online
Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit.

Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v předstihu e-mailem a po absolvování webináře získávají odkaz se záznamem webináře s týdenní platností.

Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Registrací na webinář účastník souhlasí s nahráváním a následným zveřejněním záznamu (v případě, že nechce být na záznamu identifikován, může při vstupu do zoom místnosti použít přezdívku a vypnout si webkameru).