Online webinář

Jak poznat pacienta s paliativními potřebami během tísňového volání 155

Mgr. Marek Uhlíř

Zdravotnický záchranář a vedoucí projektu Paliativní péče v prostředí Zdravotnické záchranné služby

5/14/2024, 6:00 PM

Information iconPlacený webinář.

Anotace

Kdo je to paliativně relevantní pacient v kontextu zdravotnické záchranné služby (ZZS) a proč by to záchranku a operátory mělo vůbec zajímat? Jak takového pacienta rozpoznat už během tísňového volání, v omezeném čase a bez zdravotnické dokumentace? Proč nestačí se volajícího zeptat, jestli má pacient ukončenou léčbu, nebo jestli je v paliativní péči?

Během webináře se zaměříme na specifika pacientů, kteří se blíží závěru života a dostávají se do kontaktu se ZZS a konkrétně se zdravotnickým operačním střediskem. Společně si definujeme, kdo je to tzv. paliativně relevantní pacient v urgentní medicíně. Zaměříme se na to, co pro tyto pacienty můžeme jako operátoři udělat a jak pozitivně ovlivnit jejich další směřování v rámci systému. Představíme si screeningový nástroj Rapid-PCST, který byl vyvinutý speciálně pro použití na operačním středisku, a který je součástí “Konsensuálního doporučení pro péči o pacienty v terminálním stavu v podmínkách urgentní
medicíny”.

Webinář je určený zejména operátorům a operátorkám ZOS zdravotnických záchranných služeb, případně dalším zaměstnancům ZZS, pro které je téma zajímavé a relevantní.

Termíny a registrace

Calendar icon

14. 5. 2024 Cena: 250 Kč

Calendar icon

14. 5. 2024 Registrace pro studenty. Cena: 150 Kč

Do poznámky v přihlášce prosím uveďte, kde studujete a číslo ISIC průkazu.
Information icon

Kontaktní osoba: e.vokralova@paliativnicentrum.cz

Registrovaní účastníci obdrží 14. května do 10:00 informace s odkazem na vstup do aplikace Zoom.

Lektor

Mgr. Marek Uhlíř

Mgr. Marek Uhlíř

Vystudoval obor diplomovaný zdravotnický záchranář na vyšší zdravotnické škole, žurnalistiku a management ve zdravotnictví na UK v Praze. Pracoval u zdravotnické záchranné služby, na odboru bezpečnosti a krizového řízení na MZ ČR a ve výzkumném týmu EuroHealth Consumer Index v Bruselu. V letech 2012-2018 řídil domácí hospic Cesta domů v Praze. V současnosti pracuje jako operátor Zdravotnického operačního střediska ZZS HMP a je vedoucím projektu Paliativní péče v prostředí Zdravotnické záchranné služby v Centru paliativní péče.

O webináři

Webinář probíhá online
Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit.

Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v den přenosu e-mailem a po absolvování webináře získávají odkaz se záznamem webináře s týdenní platností.

Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Registrací na webinář účastník souhlasí s nahráváním a následným zveřejněním záznamu (v případě, že nechce být na záznamu identifikován, může při vstupu do zoom místnosti použít přezdívku a vypnout si webkameru).