Aktualita

Úspěšně jsme spustili unikátní kurz komunikace závažných zpráv ESPERO

3/13/2019


Na přelomu února a března jsme zahájili nový kurz komunikace závažných zpráv ESPERO určený všem lékařům. Díky velkorysé podpoře Nadačního fondu Avast proběhnou v roce 2019 ještě další 4 běhy, na nichž je účast zdarma.

Kurz Espero probíhá ve třech dnech jako intenzivní workshop, který obsahuje 25 % teorie, 25 % ukázkových modelových situací s diskuzí a největší díl kurzu – 50 % zahrnuje nácvik konkrétních komunikačních dovedností v malých skupinkách na základě kazuistik z praxe.

Espero znamená naděje

„V Centru paliativní péče se věnujeme vzdělávání v komunikaci již několik let. Na kratších kurzech nám ale chyběla možnost, aby by si účastníci mohli teorii prakticky procvičit a dostat zpětnou vazbu – ta je při výuce komunikace totiž klíčová“ vysvětluje PhDr. Martin Loučka, Ph.D., ředitel Centra paliativní péče a dodává: „Espero znamená naděje. My máme naději, že právě díky našemu kurzu budou lékaři umět lépe komunikovat s pacienty a jejich rodinami.“

Kurz zahrnuje celkem 21 vyučovacích hodin a úspěšní absolventi kurzu získají certifikát. Fotogalerii z prvního kurzu konaného v pražském Kaiserštejnském paláci si můžete prohlédnout na stránkách fotografky Zuzany Havlínové. Další možnost absolvování kurzu je již v dubnu v Olomouci.

Více informací naleznete na samostatné stránce kurzu.

Nezmeškejte už žádnou novinu. Každý měsíc vybíráme to nejzajímavější ze světa paliativní péče a rozesíláme e-mailem.

Mám zájem