Online webinář

Úmrtí a COVID-19

RNDr. Šárka Daňková

výzkumná pracovnice ÚZIS ČR

8/31/2020 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

Webinář přinese informace o tom, jakým způsobem se evidují úmrtí v kontextu onemocnění COVID-19, jak vznikají aktuální statistiky úmrtí, jaká jsou jejich úskalí, zda a jak budou upřesňovány. Budeme se věnovat jak situaci v ČR, tak i v některých dalších zemích, podíváme se na doporučení mezinárodních institucí jak úmrtí na COVID-19 prezentovat.

Videozáznam

prezentace ke stažení

Lektoři

RNDr. Šárka Daňková

RNDr. Šárka Daňková

Vystudovala demografii a sociologii na Přírodovědecké fakultě UK v Praze, od roku 2002 pracuje v Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR. Věnuje se zejména problematice certifikace úmrtí, vzniku a vyhodnocování statistik příčin smrti, jejich metodice a interpretaci. Dlouhodobě se věnuje problematice sebevražednosti. Je zahrnuta do řady mezinárodních výzkumných projektů a pracovních skupin při Evropské Komisi.

Termíny a registrace

Calendar icon

31. srpna 2020 online

registrace na webinář končí 31. srpna v 15:00

O webináři

Webinář probíhá online a je zdarma

Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit. Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v předstihu e-mailem. Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Vzhledem k omezené kapacitě webináře prosíme více zájemců z jedné organizace, aby se hlásili pokud možno jako skupina, která bude moci sledovat webinář z jednoho počítače. Tím umožníme účast více zájemcům. Děkujeme!