Online webinář

Ukončení onkologické léčby - a co dál?

MUDr. Miroslav Žiaran

Klinický onkolog

4/24/2024, 6:00 PM

Information iconPlacený webinář.

Anotace

„Bohužel dnes pro Vás nemám dobrou zprávu“. Věta, kterou si ročně v Česku vyslechnou desetitisíce pacientů s onkologickým onemocněním. Jaký je rozdíl v ukončení onkologické léčby v případě plného vyléčení a v případě, kdy i navzdory nebývalému pokroku v onkologii v posledních letech musíme čelit omezením lékařské vědy?

Prezentace nastíní cestu onkologických pacientů v obou situacích, význam časné integrace paliativní péče v onkologii, základní principy sdělování závažné zprávy a možnosti pro zdravotnické pracovníky, jak pomoci sobě a svým pacientům v nelehkých situacích.

Termíny a registrace

Calendar icon

24. 4. 2024 Cena: 250 Kč

Calendar icon

24. 4. 2024 Registrace pro studenty, cena: 150 Kč

Do poznámky v přihlášce uveďte, kde studujete a číslo ISIC průkazu.
Information icon

Kontaktní osoba: e.vokralova@paliativnicentrum.cz

Registrovaní účastníci obdrží 24. dubna do 10:00 informace s odkazem na vstup do aplikace Zoom.

Lektor

MUDr. Miroslav Žiaran

MUDr. Miroslav Žiaran

MUDr. Miroslav Žiaran vystudoval Lékařskou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně. Jeho sen stát se lékařem došel naplnění promocí v roce 2015. Od té doby pracuje jako klinický onkolog, původně v Hradci Králové, kde atestoval, aktuálně na Oddělení klinické onkologie v Náchodě a v Komplexním onkologickém centru v Pardubicích. V zájmu komplexní péče o onkologického pacienta si doplnil nutriční licenci, atestaci v paliativní medicíně, naučil se zavádět centrální žilní vstupy, absolvoval několik kurzů na téma sdělování závažné zprávy v ČR i zahraničí.

Rozšířené obzory a vhled do světa paliativní medicíny ho vedly k výtečné zkušenosti s časnou integrací paliativní péče u nevyléčitelně nemocných onkologických pacientů, kterou nyní rád sdílí a doporučuje.

O webináři

Webinář probíhá online
Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit.

Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v den přenosu e-mailem a po absolvování webináře získávají odkaz se záznamem webináře s 14ti denní platností.

Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Registrací na webinář účastník souhlasí s nahráváním a následným zveřejněním záznamu (v případě, že nechce být na záznamu identifikován, může při vstupu do zoom místnosti použít přezdívku a vypnout si webkameru).