Online webinář

Systematické hodnocení hospicové péče - co to je a k čemu je to dobré?

Mgr. Lucie Žáčková a Mgr. Anna Tučková

výzkumné pracovnice Centra paliativní péče

7/20/2021 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

Během posledních let prošla hospicová péče v České republice nebývalým rozvojem. Nejen, že se tento typ péče dostává do většího povědomí veřejnosti, ale došlo i k mnohým systémovým úpravám, které standarty této péče  a možnosti jejího využití definují přesněji, než tomu bylo v minulosti. Navzdory jisté standardizaci je přesto zachována veliká pestrost a variabilita toho, jak jednotlivé organizace poskytující hospicovou péči u nás vypadají a jak fungují. Dá se tedy takto rozmanitá péče nějakým způsobem hodnotit nebo dokonce srovnávat? Lze dojít ke shodě na tom, jak má dobrá péče v závěru života vypadat?  A hlavně, můžete se vy s vaší organizací zapojit do projektu? V rámci webináře, který představí projekt Systémového hodnocení hospicové péče podpořený Nadací Komerční banky, a. s. - Jistota, se pokusíme odpovědět nejen na tyto ošemetné otázky, ale zejména se dozvíte, jak se vy a váš hospic můžete do projektu zapojit!

Videozáznam

Termíny a registrace

Calendar icon

20. července online

registrace končí 20. července v 10:00

Lektorky

Mgr. Lucie Žáčková

Mgr. Lucie Žáčková

Výzkumná pracovnice Centra paliativní péče, vystudovala sociologii a demografii na UK. Zabývá se vnímáním smrti a umírání laickou i odbornou veřejností. V rámci svého předchozího působení v agentuře STEM/MARK realizovala na toto téma několik výzkumů veřejného mínění v ČR i v SR. Nyní se postgraduálně vzdělává v oboru sociální práce na Fakultě humanitních studií UK. Ve své práci se zaměřuje na metody evaluace a měření kvality paliativní a hospicové péče. 

Mgr. Anna Tučková

Mgr. Anna Tučková

Socioložka a výzkumná pracovnice Centra paliativní péče. Studuje v doktorském programu Institutu sociálních studií FSV UK. Ve své práci se zaměřuje na prognostické uvědomování pacientů se závažným onemocněním a rozvoji paliativní péče jako profese v ČR. Vyučuje na katedře sociologie ISS FSV UK a na Pražské vysoké škole psychosociálních studií.

O webináři

Webinář probíhá online a je zdarma

Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit. Registrovaní účastníci obdrží informace s odkazem na vstup do aplikace Zoom. Odkaz vám zašleme v den konání webináře. Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse. Registrací na webinář účastník souhlasí s nahráváním a následným zveřejněním záznamu (v případě, že nechce být na záznamu identifikován, muže při vstupu do webinářové místnosti použít přezdívku a vypnout si webkameru).

Děkujeme!

Partnerem našich webinářů je společnost Livesport.