Online webinář

Specifika výživy u pacientů v paliativní péči

Mgr. Ing. Tereza Vágnerová, Ph. D.

nutriční specialista, odborný asistent Geriatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze

6/4/2024 / webinář už proběhl

Information iconPlacený webinář.

Anotace

Principem paliativní péče je přístup zaměřený na zvyšování kvality života především pacientů, ale i v podpoře jejich rodin v situaci, kdy čelí nové, život ohrožující situaci. Jejím cílem je holistická péče, která zahrnuje i specifické aspekty výživy a její správné postupy vhodné pro danou situaci. Právě na tyto postupy a principy je zaměřena přednáška Terezy Vágnerové.

Termíny a registrace

Calendar icon

4. 6. 2024 Cena: 300 Kč

Calendar icon

4. 6. 2024 Registrace pro studenty. Cena: 150 Kč

Do poznámky v přihlášce prosím uveďte, kde studujete a číslo ISIC průkazu.
Information icon

Kontaktní osoba: e.vokralova@paliativnicentrum.cz

Registrovaní účastníci obdrží 4. června do 10:00 informace s odkazem na vstup do aplikace Zoom.

Lektorka

Tereza Vágnerová

Mgr. Ing. Tereza Vágnerová, Ph. D.

Mgr. Ing. Tereza Vágnerová, Ph. D. v současné době působí jako odborný asistent Geriatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, kde zároveň vyučuje v lékařských i nelékařských studijních oborech dietologii a dietoterapii, podílí se na významných národních i mezinárodních studiích a publikuje výsledky svých výzkumů v uznávaných vědeckých časopisech pod záštitou 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Zde také vystudovala obor Nutriční terapeut (Bc.), Nutriční specialista (Mgr.) a obor Preventivní medicína a epidemiologie (Ph.D.). V rámci svého studijního rozvoje zamířila i směrem ke kvalitě a bezpečnosti potravin, resp. výživy a potravin a absolvovala stejnojmenný studijní program na České zemědělské univerzitě (Ing.). Je zakládajícím členem České asociace nutričních terapeutů, ve které se dále angažuje jako členka výkonného výboru.

V posledních letech jsou jejím hlavním zájmem dvě témata - téma dlouhověkosti a jak strava může ovlivňovat délku dožití a téma nového fenoménu tzv. sarkopenické obezity, resp. sarkopenie kterému dedikovala svou disertační práci.

O webináři

Webinář probíhá online
Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit.

Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v den přenosu e-mailem a po absolvování webináře získávají odkaz se záznamem webináře se 14-tidenní platností.

Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Registrací na webinář účastník souhlasí s nahráváním a následným zveřejněním záznamu (v případě, že nechce být na záznamu identifikován, může při vstupu do zoom místnosti použít přezdívku a vypnout si webkameru).