Online webinář

Sexualita v paliativní péči

PhDr. Mgr. Naděžda Špatenková, Ph.D., MBA

Psycholožka a vysokoškolská pedagožka

5/3/2023 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

Sexualita představuje v paliativní péči zpravidla opomíjené, resp. zcela podceňované téma. V odborné literatuře je tato problematika zpracovávána pouze okrajově nebo obecně. Ani v oblasti výzkumu se nejedná o preferovanou oblast a sexualita samotná je nezřídka přehlížena i v realitě poskytované péče, protože „k závěru života nepatří“, „jsou zde jiné priority“ a „důležitější potřeby“. Nicméně sexualita a intimita se ani v závěru života nevytrácejí, nezanikají, nejsou „zcela samozřejmě“ upozaďovány.

Videozáznam

Termíny a registrace

Calendar icon

3. 5. 2023 Cena: 250 Kč

Calendar icon

3. 5. 2023 Registrace pro studenty. Cena: 150 Kč

Do poznámky v přihlášce uveďte, kde studujete a číslo ISIC průkazu.
Information icon

Cena: 250 Kč za osobu
Cena pro studenty/ky: 150 Kč za osobu, do poznámky v přihlášce je potřeba napsat číslo ISIC průkazu.
Součástí ceny je přístup k záznamu webináře po jeho online přenosu.

Webinář není akreditován ani ohodnocen body pro NLZP.

Kontaktní osoba: e.vokralova@paliativnicentrum.cz

DŮLEŽITÉ INFORMACE K REGISTRACI A PLATBĚ

Nezasíláme opakované výzvy k úhradě. Registrační poplatek je nutné uhradit do úterý 2. května. Účastníci s uhrazenou registrací obdrží 3. května do 10:00 informace s odkazem na vstup do aplikace Zoom.

Pokud vám poplatek hradí zaměstnavatel, vyplňte při registraci jeho fakturační údaje. Fakturační údaje zpětně neměníme.

Lektorka

PhDr. Mgr. Naděžda Špatenková, Ph.D., MBA

PhDr. Mgr. Naděžda Špatenková, Ph.D., MBA

Vystudovala sociologii a andragogiku v profilaci na sociální práci a jednooborovou psychologii. Má také manažerské vzdělání v oboru personální management. Aktuálně se věnuje především klinické praxi, pracuje jako psycholožka v Odborném léčebném ústavu Paseka a v Psychiatrické léčebně Šternberk. Působí také jako vysokoškolská učitelka a ve své pedagogické a vědecko-výzkumné činnosti se věnuje především problematice zvládání náročných životních situací, truchlení a péče o pozůstalé. Je autorkou a spoluautorkou mnoha odborných publikací, např. Zármutek a pomoc pozůstalým, Poradenství pro pozůstalé, Krize a krizová intervence, Reminiscenční terapie, O posledních věcech člověka, Sexualita a intimita v závěru života apod. Úzce spolupracuje s Dlouhou cestou, z.s. a Asociací poradců pro pozůstalé, z.s. a dalšími institucemi. Je autorizovanou osobou pro profesní kvalifikaci Poradce/poradkyně pro pozůstalé. 

O webináři

Webinář probíhá online
Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit.

Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v předstihu e-mailem a po absolvování webináře získávají odkaz se záznamem webináře s týdenní platností.

Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Registrací na webinář účastník souhlasí s nahráváním a následným zveřejněním záznamu (v případě, že nechce být na záznamu identifikován, může při vstupu do zoom místnosti použít přezdívku a vypnout si webkameru).