Online webinář

Reflexní terapie plosek nohou a její využití v paliativní péči

Mgr. David Havlíček

Fyzioterapeut

12/14/2022 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

Cílem webináře je seznámit s novou reflexní elektrostimulační léčbou bolesti a jejího možného využití u pacientů v paliativní péči. Jeden z nejčastějších symptomů, doprovázející vážné, nevyléčitelné onemocnění je bolest. První volbou tlumení bolesti bývá farmakoterapie, která je mnohdy doprovázena nežádoucími vedlejšími účinky. Reflexní terapie plosek nohou je vhodná doplňková metoda k farmakologickému tlumení bolesti, díky které se daří u některých pacientů dosáhnout zmírnění bolestí a snížit množství užívané farmakoterapie pro tlumení bolesti. Elektrostimulační obdoba - přístrojově prováděná reflexní terapie - umožňuje léčbu provádět bez časového a personálního zatížení. Jsou známy případy, kde efekt reflexní terapie převýšil délku účinku farmakoterapie, či ji zcela nahradil.

Termíny a registrace

Calendar icon

14. prosince, 18:00 Cena: 250 Kč

Calendar icon

14. prosince, 18:00 Registrace pro studenty. Cena: 150 Kč

Do poznámky v přihlášce uveďte číslo ISIC průkazu.
Information icon

Cena: 250 Kč za osobu (cena je včetně DPH)
Cena pro studenty/ky: 150 Kč za osobu, do poznámky v přihlášce je potřeba napsat číslo ISIC průkazu.
Součástí ceny je přístup k záznamu webináře po jeho online přenosu.

DŮLEŽITÉ INFORMACE K REGISTRACI A PLATBĚ

Nezasíláme opakované výzvy k úhradě. Registrační poplatek je nutné uhradit do pátku 9. prosince. Účastníci s uhrazenou registrací obdrží 12. prosince informace s odkazem na vstup do aplikace Zoom.

Pokud vám poplatek hradí zaměstnavatel, vyplňte při registraci jeho fakturační údaje. Fakturační údaje zpětně neměníme.

Videozáznam

Lektor

Mgr. David Havlíček

Mgr. David Havlíček

Mgr. David Havlíček vystudoval obor fyzioterapie v roce 2018 na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. V praxi se od roku 2014 zabývá reflexní stimulací mikrosystému nohy. Pracoval v Rehabilitačním ústavu v Kladrubech, lázních Slatinice a v ambulantní praxi v Říčanech a Uničově. Nyní provozuje soukromou praxi v Uničově. S vlastní vyvinutou metodikou reflexní terapie má pozitivní výsledky u bolestivých stavů, ale také u některých pacientů s poruchou pohybu neurologického původu. Od roku 2020 vyvíjí elektrostimulační obdobu reflexní terapie - metodu REST (reflexní elektrostimulační terapie). Pět let je externím lektorem na FTK UP Olomouc v tématice reflexní terapie, aktivně se účastní lékařských seminářů, kde prezentuje výsledky reflexní terapie.

O webináři

Webinář probíhá online
Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit.

Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v předstihu e-mailem a po absolvování webináře získávají odkaz se záznamem webináře s týdenní platností.

Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Registrací na webinář účastník souhlasí s nahráváním a následným zveřejněním záznamu (v případě, že nechce být na záznamu identifikován, může při vstupu do zoom místnosti použít přezdívku a vypnout si webkameru).