Online webinář

Proč to měřit složitě aneb systémové hodnocení kvality hospicové péče

Mgr. Anna Tučková

výzkumná pracovnice Centra paliativní péče

4/4/2023 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

Proč to měřit složitě, když to jde jednoduše? V posledních 4 letech jsme ve spolupráci s domácími i lůžkovými hospici zkoušeli a opravovali a zase zkoušeli a upravovali metodiku měření kvality péče v hospicích. Jednou z otázek, se kterými se setkáváme je, proč to děláme tak složitě. Odpovědí je, že jen díky takto dlouhému dotazníku a dalším sbíraným údajům získáváme odpovědi na spoustu dalších otázek, se kterými se setkáváme také: existují nějaké rozdíly mezi klienty domácích a lůžkových hospiců? Je možné, že příbuzní lůžkových hospiců potřebují slyšet jiné věci, než příbuzní hospiců domácích? Liší se nějak klienti, kteří přichází do hospicové péče z různých prostředí? A jak je to s délkou péče? A co s tou kvalitou? Během webináře budou představena data, která jsme v rámci projektu Systémového hodnocení kvality hospicové péče získali, a odpovědi, které jsme v nich našli.

Termíny a registrace

Calendar icon

4. 4. 2023 online

Information icon

Webinář je díky podpoře Nadace Komerční Banky a. s. - Jistota zdarma.

Kontaktní osoba: e.vokralova@paliativnicentrum.cz

DŮLEŽITÉ INFORMACE K REGISTRACI

Registraci je nutné provést do 3. dubna 2023. Registrovaní účastníci obdrží 4. dubna do 10:00 informace s odkazem na vstup do aplikace Zoom.

Videozáznam

Lektorka

Mgr. Anna Tučková

Mgr. Anna Tučková

Socioložka a výzkumná pracovnice Centra paliativní péče. Studuje v doktorském programu Institutu sociálních studií FSV UK. Ve své práci se zaměřuje na prognostické uvědomování pacientů se závažným onemocněním a rozvoji paliativní péče jako profese v ČR. Vyučuje na katedře sociologie ISS FSV UK a na Pražské vysoké škole psychosociálních studií.

O webináři

Webinář probíhá online
Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit.

Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v předstihu e-mailem a po absolvování webináře získávají odkaz se záznamem webináře s týdenní platností.

Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Registrací na webinář účastník souhlasí s nahráváním a následným zveřejněním záznamu (v případě, že nechce být na záznamu identifikován, může při vstupu do zoom místnosti použít přezdívku a vypnout si webkameru).