Online webinář

Pozice koordinátora paliativní péče v sociálních službách - role, kompetence a specifika

Mgr. Věra Vodičková

Koordinátorka paliativní péče v Domově Sue Ryder

3/8/2023 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

Domov Sue Ryder poskytuje paliativní péči svým klientům již od roku 2014 a před čtyřmi lety vznikla v organizační struktuře nová pozice koordinátora paliativní péče - interního specialisty na paliativní péči a facilitátora dobré spolupráce multidisciplinárního týmu při jejím poskytování.

Implementace paliativní péče do domovů pro seniory je tématem velmi aktuálním a v současné době se role koordinátora zavádí i v jiných zařízeních. Náplň práce a kompetence se ovšem značně liší. V Sue Ryder se úloha koordinátora po čtyřleté zkušenosti už stabilizovala a máme o jeho roli jasnou představu.

V pobytových zařízeních sociálních služeb se činnost koordinátora značně liší od zdravotnického prostředí, a také v domově o poměrně malé kapacitě 52 lůžek, jako je Sue Ryder, bude pravděpodobně odlišná od zařízení, kde se paliativní péče teprve zavádí, nebo kde pracují s mnohonásobně větším počtem klientů. Rádi bychom se tedy podělili o svou zkušenost.

Termíny a registrace

Calendar icon

8. 3. 2023 Cena: 250 Kč

Calendar icon

8. 3. 2023 Registrace pro studenty. Cena: 150 Kč

Do poznámky v přihlášce uveďte, kde studujete a číslo ISIC průkazu.
Information icon

Cena: 250 Kč za osobu
Cena pro studenty/ky: 150 Kč za osobu, do poznámky v přihlášce je potřeba napsat číslo ISIC průkazu.
Součástí ceny je přístup k záznamu webináře po jeho online přenosu.

Kontaktní osoba: e.vokralova@paliativnicentrum.cz

DŮLEŽITÉ INFORMACE K REGISTRACI A PLATBĚ

Nezasíláme opakované výzvy k úhradě. Registrační poplatek je nutné uhradit do úterý 7. března. Účastníci s uhrazenou registrací obdrží 8. března do 10:00 informace s odkazem na vstup do aplikace Zoom.

Pokud vám poplatek hradí zaměstnavatel, vyplňte při registraci jeho fakturační údaje. Fakturační údaje zpětně neměníme.

Videozáznam

Lektorka

Mgr. Věra Vodičková

Mgr. Věra Vodičková

Mgr. Věra Vodičková je koordinátorkou paliativní péče v Domově Sue Ryder a poradenská pracovnice v Centru provázení Gynekologicko-porodnické kliniky VFN. Vystudovala na 1. lékařské fakultě obor Nutriční specialista a k paliativní péči se dostala prostřednictvím péče o pacienty s poruchami polykání a umělou výživu. V Sue Ryder se věnuje komplexnímu zajištění geriatrické paliativní péče a vzdělávání, v Centru provázení zajišťuje psychosociální podporu rodičů extrémně nedonošených novorozenců a dětí, které se rodí se závažnými zdravotními potížemi, včetně perinatální paliativní péče. V lektorské činnosti se věnuje rozvoji geriatrické paliativní péče v prostředí sociálních služeb a výživě v geriatrické paliativní péči.

O webináři

Webinář probíhá online
Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit.

Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v předstihu e-mailem a po absolvování webináře získávají odkaz se záznamem webináře s týdenní platností.

Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Registrací na webinář účastník souhlasí s nahráváním a následným zveřejněním záznamu (v případě, že nechce být na záznamu identifikován, může při vstupu do zoom místnosti použít přezdívku a vypnout si webkameru).