Online webinář

Paliativní praktik

MUDr. Adam Houska

Výzkumný pracovník Centra paliativní péče, lékař v mobilním hospici Cesta domů.

11/27/2018 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

V průběhu uplynulých 12 měsíců jsme v Centru paliativní péče za podpory Společnosti všeobecného lékařství ČLS JEP, Mladých praktiků a Nadace Jistota Komerční banky realizovali unikátní vzdělávací projekt pro praktické lékaře. Na webináři představíme výsledky tohoto projektu včetně prezentace brožury Desatero paliativní péče pro praktické lékaře. Dále bude řeč o činnosti pracovní skupiny EAPC pro primární péči a o různých modelech integrace primární a paliativní péče v Evropě. Na závěr bychom se rádi zamysleli nad tím, co je možné udělat pro tuto integraci v následujících letech v České republice.

Videozáznam

Lektoři

MUDr. Adam Houska

MUDr. Adam Houska

Vedoucí lékař Podpůrného a paliativního týmu FN Královské Vinohrady v Praze a výzkumný pracovník Centra paliativní péče. V letech 2008–2011 pracoval na Interní klinice ÚVN v Praze. V roce 2015 atestoval ze všeobecného lékařství a v roce 2018 z paliativní medicíny.  Koordinoval celostátní projekt paliativnipraktik.cz. V rámci doktorského studia lékařské psychologie na 1. LF UK se věnuje vnímání autonomie a priorit pacientů v závěru života. V roce 2017 získal Avast stipendium pro paliativní péči. Aktivně přednáší a publikuje, vyučuje paliativní péči na 3. LF UK. Absolvoval kurz pro lektory komunikace od společnosti VitalTalk.

Termíny a registrace

Calendar icon

27. listopadu 2018 online

O webináři

Webinář probíhá online a je zdarma

Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit. Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v předstihu e-mailem. Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Vzhledem k omezené kapacitě webináře prosíme více zájemců z jedné organizace, aby se hlásili pokud možno jako skupina, která bude moci sledovat webinář z jednoho počítače. Tím umožníme účast více zájemcům. Děkujeme!