Online webinář

Nezahájení a odstoupení od léčby – právní pohled

JUDr. Barbora Vráblová, MA

Advokátní kancelář MUDr. Mgr. Dagmar Záleská

4/25/2018 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

Nezahájení nebo odstoupení od život udržující léčby je z pohledu práva spojeno s mnoha otázkami, na které v současné době neexistují jasné odpovědi. Je pacient oprávněn odvolat svůj souhlas s umělou orgánovou podporou v případě, že ukončení takové léčby povede k jeho smrti? Je lékař oprávněn na základě dříve vysloveného přání nezahájit umělou orgánovou podporu? Je lékař oprávněn na základě dříve vysloveného přání nepokračovat v umělé orgánové podpoře? Je "odpojení od přístrojů" aktivním způsobením smrti?

Nejen těmito otázkami se budeme zabývat ve webináři na téma Nezahájení a odstoupení od život udržující léčby. Snahou webináře bude rozebrat situace nejčastěji řešené v této souvislosti a poukázat na problematické aspekty současné právní úpravy upravující tuto oblast.

Videozáznam

Lektorka

JuDr. Barbora Vráblová, MA

JUDr. Barbora Vráblová, MA

Barbora Vráblová se dlouhodobě zabývá medicínským právem. Pracuje v advokátní kanceláři Mgr. MUDr. Dagmar Záleská specializující se na tuto oblast. Medicínské právo přednáší na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V současné době dokončuje doktorát, v rámci něhož se zaměřuje na právo v paliativní péči.

Termín a registrace

Calendar icon

25. 4. 2018 online

O webináři

Kurz probíhá pouze online formou webináře. Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v předstihu e-mailem. Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Vzhledem k omezené kapacitě webináře prosíme více zájemců z jedné organizace, aby se hlásili pokud možno jako skupina, která bude moci sledovat webinář z jednoho počítače. Tím umožníme účast více zájemcům. Děkujeme!