Online webinář

Naděje u nevyléčitelně nemocných pacientů v paliativní péči

doc. PhDr. Alena Slezáčková, Ph.D.

Docentka psychologie na Ústavu lékařské psychologie a psychosomatiky Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně

12/13/2023 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

Jakou podobu a obsah má naděje u pacientů se závažným onemocněním? Je možné udržet si naději i v závěru života? Jakou roli hraje naděje v lékařské komunikaci? A může podpora naděje u pečujících osob chránit před syndromem vyhoření? Na tomto webináři budeme hovořit nejen o tom, co říkají aktuální vědecké poznatky o podobách, souvislostech a účincích naděje v klinické praxi, ale zaměříme se také na praktická doporučení a strategie pro posílení naděje u pacientů v paliativní péči i u zdravotníků. Představíme si konkrétní strategie a metody, které mohou pomoci ubránit se úzkosti a beznaději a přispět k naplnění naděje poslední – naděje na dobrou kvalitu života až do konce.

Videozáznam

Termíny a registrace

Calendar icon

13. 12. 2023 Cena: 250 Kč

Calendar icon

13. 12. 2023 Registrace pro studenty. Cena: 150 Kč

Do poznámky v přihlášce uveďte, kde studujete a číslo ISIC průkazu.
Information icon

Kontaktní osoba: e.vokralova@paliativnicentrum.cz

Registrovaní účastníci obdrží 13. prosince do 10:00 informace s odkazem na vstup do aplikace Zoom.

Lektorka

doc. PhDr. Alena Slezáčková, Ph.D.

doc. PhDr. Alena Slezáčková, Ph.D.

Alena Slezáčková je docentkou psychologie na Ústavu lékařské psychologie a psychosomatiky Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Ve své výzkumné činnosti se dlouhodobě zaměřuje na témata duševního zdraví, naděje a psychické pohody. Je certifikovanou lektorkou resilience, zakladatelkou a vedoucí Centra pozitivní psychologie v ČR, členkou vedení Mezinárodní asociace pozitivní psychologie IPPA a Evropské společnosti pozitivní psychologie ENPP a členkou odborné rady Mindfulness Research and Practice Network při MU. Dlouhodobě spolupracuje se zahraničními kolegy v rámci mezinárodního projektu Hope Barometer a v dalších výzkumných projektech. Je autorkou řady odborných publikací z oblasti pozitivní psychologie a psychologie zdraví. Věnuje se také přednáškové a lektorské činnosti.

O webináři

Webinář probíhá online
Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit.

Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v den přenosu e-mailem a po absolvování webináře získávají odkaz se záznamem webináře s týdenní platností.

Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Registrací na webinář účastník souhlasí s nahráváním a následným zveřejněním záznamu (v případě, že nechce být na záznamu identifikován, může při vstupu do zoom místnosti použít přezdívku a vypnout si webkameru).