Online webinář

Možnosti léčebného konopí v paliativní péči

MUDr. Ondřej Sláma, PhD.

vedoucí ambulance podpůrné a paliativní onkologie na Masarykově onkologickém ústavu v Brně

10/25/2018 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

Konopí je pro své mnohostranné účinky na lidský organismus využíváno v lidovém léčitelství od nepaměti a to v celé řadě indikací. V posledních desetiletích narůstá evidence o potenciálu konopí v léčbě některých symptomů onkologických a neonkologických chorob. Specifický kontext pro jeho použití pro léčebné účely ale představuje skutečnost, že je konopí současně zákonem ve většině zemí považováno za omamnou látku (drogu) s přísnými sankcemi za jeho pěstování a distribuci. Webinář představí na základě publikovaných dat a vlastní klinické zkušenosti možnosti použití konopí při řešení potíží pacientů s pokročilým nádorem. Budou představeny praktické aspekty použití konopí v klinické praxi (jaké konopí, jaká dávka, jaký způsob podání). Budou diskutovány také legální a administrativní aspekty využití konopí k léčebným účelům v ČR.

Videozáznam

Přednášející

MUDr. Ondřej Sláma, PhD.

MUDr. Ondřej Sláma, PhD.

MUDr. Ondřej Sláma, Ph.D. je onkolog, paliatr a vedoucí lékař Centra paliativní péče MOÚ Brno. Jeho zájmem je především onkologická paliativní péče, vzdělávání v paliativní péči a organizace a financování paliativní péče. Byl členem realizačních týmů pilotních projektů, které vedly k nastavení úhrady mobilní specializované paliativní péče a nemocničních konziliárních týmů paliativní péče.

Termíny a registrace

Calendar icon

25. října 2018 online

O webináři

Webinář probíhá online a je zdarma

Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit. Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v předstihu e-mailem. Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Vzhledem k omezené kapacitě webináře prosíme více zájemců z jedné organizace, aby se hlásili pokud možno jako skupina, která bude moci sledovat webinář z jednoho počítače. Tím umožníme účast více zájemcům. Děkujeme!