Online webinář

Jak zvyšovat kompetence pečujících a co nám takový přístup přináší?

Mgr. Jitka Kosíková

specializvoaná dětská sestra a spoluvedoucí Domácího hospice sv. Michaela v Poličce

2/24/2021 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

Příprava a implementace doporučení MSPP v době pandemie COVID-19 zviditelnila, jak je důležitá podpora pečujících. A také to, že to jde i distančně. Zviditelnila rodiny, které lze podporovat na dálku a dát jim do rukou kompetence, které za normálních okolností vykonávají profesionálové. Pokud takovéto rodiny dobře vytipujeme, dobře podpoříme a zkompetentníme, dovolíme si zažít pocit dobrého mentora. Pocit hrdosti pečujícího, že péči výborně zvládl, že mohl udělat co nejvíce to šlo, a také pocit mentora, který dobře podpořil.

Cílem je nalezení metod,  jak podporu pečujících povznést na další úroveň. Jak vybrat rodiny, kterým pomocí představených nástrojů můžeme zvyšovat kompetence a jaké jsou další vedlejší produkty takovéto podpory (např. navýšení kapacity bez nutnosti snižování kvality poskytované služby, rychlost provedené intervence apod.)

Videozáznam

Lektoři

Mgr. Jitka Kosíková

Mgr. Jitka Kosíková

Vedoucí domácího hospice sv. Michaela v Poličce, všeobecná a dětská sestra, spolupracovnice Lékařů bez hranic. Své zdravotnické vzdělání završila studiem na edinburské univerzitě Napier. V letech 2017-2020 koordinovala dětský tým v domácím hospici Cesta domů. V minulosti pracovala na odděleních ARO FN Motol, Fakultní Thomayerově nemocnici, v zahraničí v Saudské Arábii na intenzivní péči dětské kardiochirurgie.  Od roku 2010 spolupracuje s Lékaři bez hranic a absolvovala řadu misí na Blízkém východě, Asii i Africe. Je členkou  výboru Sekce dětské paliativní péče České společnosti paliativní medicíny, od roku 2020 členkou Dětské pracovní skupiny EAPC. Je lektorkou kurzu dětské paliativní medicíny ICPCN. Absolvovala zahraniční stáže ve Velké Británii i v dětské nemocnici ve Filadelfii CHOP, kde měla možnost zažít si kurz VitalTalk pro sestry. Aktivně přednáší. 

Termíny a registrace

Calendar icon

24. února online

registrace končí 24. února v 10:00

O webináři

Webinář probíhá online a je zdarma

Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit. Registrovaní účastníci obdrží informace s odkazem na vstup do aplikace Zoom. Odkaz vám zašleme v den konání webináře. Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse. Registrací na webinář účastník souhlasí s nahráváním a následným zveřejněním záznamu (v případě, že nechce být na záznamu identifikován, muže při vstupu do webinářové místnosti použít přezdívku a vypnout si webkameru).

Děkujeme!

Partnerem našich webinářů je společnost Livesport.