Online webinář

Etické aspekty výzkumu v paliativní péči

Mgr. Karolína Vlčková, Ph.D

Výzkumná pracovnice Centra paliativní péče, psycholožka na Oddělení paliativní péče ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze

12/7/2023 / webinář už proběhl

Information iconWebinář je zdarma.

Anotace

Při výzkumu v paliativní péči se často setkáváme s tím, že personál pečující o pacienta, případně rodinní příslušníci, odmítají zapojení pacienta do výzkumného projektu. Mají obavy z toho, jakou zátěž by účast ve výzkumu mohla přinést. Při výzkumu v paliativní péči se potýkáme s řadou obdobných etických a metodologických obtíží, na které nejsou vždy výzkumníci připraveni. Na tomto webináři se dozvíte, jaké etické a metodologické výzvy výzkum v paliativní péči přináší a jak si s nimi poradit.

Webinář je součástí série tří metodologických webinářů a je díky podpoře Nadačního fondu Abakus zdarma.

Termíny a registrace

Calendar icon

7. 12. 2023 online

Webinář je díky podpoře Nadačního fondu Abakus zdarma
Information icon

Kontaktní osoba: e.vokralova@paliativnicentrum.cz

Registrovaní účastníci obdrží 27. listopadu do 10:00 informace s odkazem na vstup do aplikace Zoom.

Lektorka

Mgr. Karolína Vlčková, PhD.

Mgr. Karolína Vlčková, PhD.

Výzkumná spolupracovnice Centra paliativní péče, psycholožka a odborná asistentka na 3.LF UK. Vystudovala psychologii a sociální práci na FF UK v Praze a doktorát z lékařské psychologie získala na 1.LF UK, pracovala na několika výzkumných projektech v Národním ústavu duševního zdraví. V Centru paliativní péče pracovala na výzkum komunikace, psychologické péče o umírající pacienty a duševního zdraví zdravotníků. Věnuje se také metodologii a využití dotazníků, do českého prostředí adaptovala dotazník IPOS a IPOS-r a dotazník na morální zranění u zdravotníků. Působí  jako psycholog na Oddělení paliativní péče ve Fakultní Thomayerově nemocnici.

O webináři

Webinář probíhá online
Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit.

Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v den přenosu e-mailem a po absolvování webináře získávají odkaz se záznamem webináře s týdenní platností.

Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Registrací na webinář účastník souhlasí s nahráváním a následným zveřejněním záznamu (v případě, že nechce být na záznamu identifikován, může při vstupu do zoom místnosti použít přezdívku a vypnout si webkameru).