Online webinář

Divadlo v paliativní péči

MgA. Michaela Váňová

Herečka, lektorka a divadelní režisérka

12/8/2021 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

Co se děje, když se setká umírající s divadlem? Vědomí, že umění může ovlivnit zdraví nebo kvalitu života jedince, je ve světě dobře známo. Dokazuje to celá řada zahraničních studií, stejně jako množství uměleckých center, které se specializují na vytváření programů pro pacienty a jejich blízké, pro pečovatele, ale také pro širokou veřejnost jako prevenci a osvětu. Divadlo jako živé umění nese výjimečné principy jako je hra, prožitek a komunikace, které mohou být vhodnou podporou jakékoliv péče, tím víc péče paliativní, přesto se jí doposud ani v zahraničí nikdo nevěnuje.
Webinář nabídne vhled do možností využití divadla v paliativní péči na základě zkušeností lektorky z hraní své autorské divadelní inscenace Tam, kde končí oceán, se kterou od srpna 2020 navštěvuje paliativní pacienty ve dvou nemocnicích v Praze.

Termíny a registrace

Calendar icon

8. 12. 2021 17:00 online

Videozáznam

Lektoři

MgA. Michaela Váňová

MgA. Michaela Váňová

Herečka, divadelní lektorka na PedF UK a režisérka inscenací se sociálním přesahem. Po studiu na konzervatoři se začala věnovat propojování divadla, vzdělávání a pomoci druhým na Katedře výchovné dramatiky na DAMU. V rámci svého doktorského studia se aktuálně zabývá výzkumem divadla v paliativní péči. Vytváří autorské divadelní inscenace, které pravidelně hraje u lůžka pacientů na oddělení paliativní péče v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského a na odděleních dlouhodobé a paliativní péče v Ústřední vojenské nemocnici v Praze.

O webináři

Webinář probíhá online a je zdarma

Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit. Registrovaní účastníci obdrží informace s odkazem na vstup do aplikace Zoom. Odkaz vám zašleme v den konání webináře. Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse. Registrací na webinář účastník souhlasí s nahráváním a následným zveřejněním záznamu (v případě, že nechce být na záznamu identifikován, muže při vstupu do webinářové místnosti použít přezdívku a vypnout si webkameru).

Děkujeme!

Partnerem našich webinářů je společnost Livesport.