Sebepéče

Jednodenní kurz je určen pro zdravotnické i nezdravotnické pracovníky s cílem představit zážitkovou formou různé úhly pohledů na téma sebepéče. Přidanou hodnotou kurzu je sdílení a vedle získání teoretických informací také získání zkušenosti, jak se se situací vyrovnávají kolegové.
Kurz je akreditován Ministerstvem práce a sociálních věcí
Anotace

V úvodu je akcentováno dodržení bezpečného prostředí pro účastníky. Kurz otvírá téma, co v sebepéči účastníkům funguje a kdy se nedaří. Pozornost věnujeme jak vnitřním, tak vnějším faktorům, které ovlivňují proces sebepéče. Účastníci mají možnost identifikovat, které situace jsou pro ně v práci největším stresorem a následně hledat možnosti, jaký postoj k nim lze zaujmout. Kurz je veden dvěma lektorkami a účastníci pracují jak společně, tak rozděleni do dvou skupin.

Program
  • Úvod do kurzu
  • Když sebepéče nefunguje
  • S čím do sebepéče přicházím
  • Pomoc v Bálintovské skupině
  • Co mohu udělat teď?
  • Závěr a povzbuzení na cestu

Chcete se na něco zeptat? Napište nám na vzdelavani@paliativnicentrum.cz

Cena kurzu

Cena kurzu pro jednotlivce je 3500 Kč. Cena je osvobozena od DPH. V ceně kurzu je zahrnuto občerstvení.

V případě zrušení účasti před zahájením kurzu činí storno poplatek:

30 - 7 dní 60 %

7 - 0 dní 100 %

Způsob rušení účasti pouze mailem na vzdelavani@paliativnicentrum.cz

Sebepéče na klíč

Kurz realizujeme i na klíč

Kurz můžeme připravit a realizovat přímo ve Vašem zařízení. Maximální počet účastníků je 20. Po dohodě se zájemci můžeme v programu částečně akcentovat vybraná témata (konkrétní typ zařízení, specifickou skupinu klientů/pacientů a podobně).

Cena: 45 000 Kč (cena je osvobozena od DPH)

V případě zájmu nám napište na vzdelavani@paliativnicentrum.cz

Termíny
14. 4. 2025
Praha
(akr. MPSV Výchova a vzdělávání osvobozeno od DPH dle zákona o DPH č. 235/2004 sb. § 57)
Lektoři
Bc. et Bc. Viera Ivanovová
Lektorka a mentorka v tématu paliativní péče a psychoterapeutka s kvalifikací v logoterapii a existenciální analýze. Jejím oblíbeným tématem je komunikace a hledání způsobů, jak nejefektivněji podpořit druhé, aby se v ní s radostí rozvíjeli. Další téma, které ji baví, je proces řízení změny v oblasti zavádění paliativní péče v organizacích. Důraz klade také na péči o profesionální pečující.
Monika Hastíková
Jedna ze zakládajících členek paliativního nemocničního týmu Uherskohradišťské nemocnice a.s. (UHN), kde pracuje více než 20 let na Anesteziologicko-resuscitačním oddělení na pozici všeobecné sestry. Po dobu dvou let působila jako terénní zdravotnická pracovnice v mobilní hospicové péči. Věnuje se rozvoji paliativního přístupu v rámci multidisciplinárních týmu UNH.
Bc. Martina Janatková, DiS.
Všeobecná sestra se specializací v oboru psychiatrie. Zástupkyně ředitele Sociálních služeb města Jičína, kde 18 let působila na pozici vrchní sestry Domova pro seniory a stála v roce 2004 u začátku poskytování paliativní péče v DPS. Paliativní péči se intenzivně věnuje téměř 20 let, a to nejen v DPS, ale i jako lektorka a mentorka v rámci několika projektů se zaměřením na poskytování kvalitní paliativní péče v terénním prostředí a v domovech pro seniory. Je absolventkou terapeutických výcviků v systematických konstelacích a práci s traumatem. 
Mgr. Veronika Staňková
Pracuje v Mobilním hospici Ondrášek, jako psychoterapeutka a poradkyně pro pozůstalé. První zkušenost s paliativní péčí má z Irského Dublinu, kde pracovala v domácí péči. Podílí se na šíření paliativní myšlenky nejen prostřednictvím vzdělávání, ale také jako externí podpora při formování paliativních týmů v zařízeních sociálních služeb.
Mgr. Adéla Novotná, MBA
Vystudovala vysokou školu v oboru všeobecná sestra a dál pokračovala v navazujícím magisterském studiu v oboru paliativní péče a geriatrie. Zahraniční zkušenost v oboru získala v Norsku, kde v rámci pracovní stáže pracovala v sociálních službách. Po studiu zamířila do urgentní medicíny na oddělení ARO. V sociálních službách pracuje osmým rokem na pozici manažerka zdravotně sociální péče. Je životní optimista, má ráda výzvy, multioborovou spolupráci a smysluplnou diskusi s cílem dělat věci lépe.
Bc. Dagmar Martinková
Zdravotní sestra UVN v Praze, kde také 10 let pracovala jako sociálně zdravotný pracovník. Je členkou  multidisciplinárního týmu paliativní péče ÚVN Praha.
Dagmar Pelcová
Psychoterapeut a poradce pro pozůstalé v Hospici sv. Štěpána v Litoměřicích, kde pracuje od roku 2010. Původní profesí zdravotní sestra a sociální pracovnice, má starost také koordinaci dobrovolníků. V roce 2019 získala Stipendium pro paliativní péči NF Abakus.