Sebepéče

Jednodenní kurz je určen pro zdravotnické i nezdravotnické pracovníky s cílem představit zážitkovou formou různé úhly pohledů na téma sebepéče. Přidanou hodnotou kurzu je sdílení a vedle získání teoretických informací také získání zkušenosti, jak se se situací vyrovnávají kolegové.
Kurz je akreditován Ministerstvem práce a sociálních věcí
Anotace

V úvodu je akcentováno dodržení bezpečného prostředí pro účastníky. Kurz otvírá téma, co v sebepéči účastníkům funguje a kdy se nedaří. Pozornost věnujeme jak vnitřním, tak vnějším faktorům, které ovlivňují proces sebepéče. Účastníci mají možnost identifikovat, které situace jsou pro ně v práci největším stresorem a následně hledat možnosti, jaký postoj k nim lze zaujmout. Kurz je veden dvěma lektorkami a účastníci pracují jak společně, tak rozděleni do dvou skupin.

Program
  • Úvod do kurzu
  • Když sebepéče nefunguje
  • S čím do sebepéče přicházím
  • Pomoc v Bálintovské skupině
  • Co mohu udělat teď?
  • Závěr a povzbuzení na cestu

Chcete se na něco zeptat? Napište nám na vzdelavani@paliativnicentrum.cz

Cena kurzu

Cena kurzu pro jednotlivce je 3500 Kč. Cena je osvobozena od DPH. V ceně kurzu je zahrnuto občerstvení.

V případě zrušení účasti před zahájením kurzu činí storno poplatek:

30 - 7 dní 60 %

7 - 0 dní 100 %

Způsob rušení účasti pouze mailem na vzdelavani@paliativnicentrum.cz

Sebepéče na klíč

Kurz realizujeme i na klíč

Kurz můžeme připravit a realizovat přímo ve Vašem zařízení. Maximální počet účastníků je 20. Po dohodě se zájemci můžeme v programu částečně akcentovat vybraná témata (konkrétní typ zařízení, specifickou skupinu klientů/pacientů a podobně).

Cena: 45 000 Kč (cena je osvobozena od DPH)

V případě zájmu nám napište na vzdelavani@paliativnicentrum.cz

Termíny
14. 4. 2025
Praha
Lektoři
Bc. et Bc. Viera Ivanovová
Koordinátorka vzdělávání Centra paliativní péče, lektorka, zdravotní sestra a sociální pracovnice. V letech 1998 – 2017 pracovala v Oblastní charitě Hradec Králové. Má praktické zkušenosti se zaváděním paliativní péče do ošetřovatelského procesu a s budováním paliativního týmu. Je absolventkou stipendijního programu Abakus pro paliativní péči.
Monika Hastíková
Jedna ze zakládajících členek paliativního nemocničního týmu Uherskohradišťské nemocnice a.s. (UHN), kde pracuje více než 20 let na Anesteziologicko-resuscitačním oddělení na pozici všeobecné sestry. Po dobu dvou let působila jako terénní zdravotnická pracovnice v mobilní hospicové péči. Věnuje se rozvoji paliativního přístupu v rámci multidisciplinárních týmu UNH.
Bc. Martina Janatková, DiS.
Všeobecná sestra se specializací v oboru psychiatrie. Zástupkyně ředitele Sociálních služeb města Jičína, kde 18 let působila na pozici vrchní sestry Domova pro seniory a stála v roce 2004 u začátku poskytování paliativní péče v DPS. Paliativní péči se intenzivně věnuje téměř 20 let, a to nejen v DPS, ale i jako lektorka a mentorka v rámci několika projektů se zaměřením na poskytování kvalitní paliativní péče v terénním prostředí a v domovech pro seniory. Je absolventkou terapeutických výcviků v systematických konstelacích a práci s traumatem. 
Mgr. Veronika Staňková
Pracuje v Mobilním hospici Ondrášek, jako psychoterapeutka a poradkyně pro pozůstalé. První zkušenost s paliativní péčí má z Irského Dublinu, kde pracovala v domácí péči. Podílí se na šíření paliativní myšlenky nejen prostřednictvím vzdělávání, ale také jako externí podpora při formování paliativních týmů v zařízeních sociálních služeb.
Mgr. Adéla Novotná, MBA
Vystudovala vysokou školu v oboru všeobecná sestra a dál pokračovala v navazujícím magisterském studiu v oboru paliativní péče a geriatrie. Zahraniční zkušenost v oboru získala v Norsku, kde v rámci pracovní stáže pracovala v sociálních službách. Po studiu zamířila do urgentní medicíny na oddělení ARO. V sociálních službách pracuje osmým rokem na pozici manažerka zdravotně sociální péče. Je životní optimista, má ráda výzvy, multioborovou spolupráci a smysluplnou diskusi s cílem dělat věci lépe.
Bc. Dagmar Martinková
Zdravotní sestra UVN v Praze, kde také 10 let pracovala jako sociálně zdravotný pracovník. Je členkou  multidisciplinárního týmu paliativní péče ÚVN Praha.
Dagmar Pelcová
Vedoucí terénních služeb v Hospici sv. Štěpána v Litoměřicích, kde pracuje od roku 2010. Profesí zdravotní sestra a sociální pracovnice, má starost také koordinaci dobrovolníků. V roce 2019 získala Stipendium pro paliativní péči NF Abakus.