INTENZIVNÍ DVOUDENNÍ WORKSHOP

PEACE - Palliative and Emergency Care Essentials

PEACE – Palliative and Emergency Care Essentials. Kurz je určen všem zájemcům o problematiku akutní péče o pacienty, kteří mohou profitovat z jiné trajektorie systémem, než je odvoz na urgentní příjem nebo lůžko intenzivní péče, pracujícím v urgentní medicíně –zdravotnickým záchranářům, lékařům a všeobecným i praktickým sestrám.
Kurz pro lékaře, zdravotnické záchranáře a všeobecné/praktické sestry pracující v urgentní medicíně.
Anotace

Kurz přináší teoretický základ a praktické zkušenosti s ošetřením paliativního pacienta v urgentní medicíně (jak v přednemocniční neodkladné péči, tak na urgentním příjmu). Představuje evidence-based doporučené postupy pro komunikaci závažných zpráv v prostoru neodkladné péče. Umožňuje procvičení doporučených postupů a získání zpětné vazby pro každého účastníka.

KKurz probíhá jako intenzivní dvoudenní kurz, který obsahuje 40 % teorie a workshopů, 20 % ukázkových modelových situací s diskuzí a z 40 % nácvik konkrétních medicínských a komunikačních dovedností na základě kazuistik z praxe.

Chcete se na něco zeptat? Napište nám na vzdelavani@paliativnicentrum.cz.

Program

1. den 08:00 – 18:00

  • Úvod do paliativní péče
  • Ukázky modelových komunikačních situací jako: Jak reagovat na emoce pacienta nebo jeho blízkých? Jak reagovat na přehnané očekávání rodiny a čekání na zázrak? Jak poznat, že pacient unese nepříznivé zprávy?
  • Teoretická příprava na vedení rozhovoru s cílem zvládat emoce a plánovat péči.
  • Nácvik komunikace v modelových situacích na základě kazuistik z praxe.

2. den 08:00 – 18:00

  • Identifikace paliativně relevantního pacienta
  • Farmakoterapie u akutních stavů souvisejících s paliativní péčí (analgezie, symptomatická léčba)
  • Symptomatická léčba dalších stavů u paliativních pacientů kazuistik z praxe

Kurz realizujeme i na klíč
Kurz můžeme připravit a realizovat přímo ve Vašem zařízení. Maximální počet účastníků je 24.

Cena: 105 000 Kč (cena je včetně DPH).

V případě zájmu nám napište na vzdelavani@paliativnicentrum.cz.
Cena kurzu

Cena kurzu pro jednotlivce je 8800 Kč. V ceně kurzu je zahrnuto občerstvení.

V případě zrušení účasti před zahájením kurzu činí storno poplatek:

30 - 7 dní 60 %

7 - 0 dní 100 %

Způsob rušení účasti pouze mailem na vzdelavani@paliativnicentrum.cz

Termíny
13. 2. 2025 - 14. 2. 2025
Praha
29. 5. 2025 - 30. 5. 2025
Praha
Lektoři
PhDr. David Peřan, Ph.D., FERC
Zdravotnický záchranář se specializací pro urgentní medicínu, náměstek ředitele pro řízení kvality a vědecké činnosti na Zdravotnické záchranné službě Karlovarského kraje a odborný asistent na Klinice anesteziologie a resuscitace 3. lékařské fakulty UK a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, kde rovněž absolvoval doktorský program preventivní medicína a epidemiologie. Je členem Science and Education Committee Evropské resuscitační rady pro rozšířenou resuscitaci dospělých, členem výboru České resuscitační rady a Společnosti urgentní medicíny a medicíny katastrof ČLS JEP. Působí jako lektor a educator Evropské resuscitační rady na kurzech v Česku i v zahraničí.
Mgr. Marek Uhlíř
Vystudoval obor diplomovaný zdravotnický záchranář na vyšší zdravotnické škole, žurnalistiku a management ve zdravotnictví na UK v Praze. Pracoval u zdravotnické záchranné služby, na odboru bezpečnosti a krizového řízení na MZ ČR a ve výzkumném týmu EuroHealth Consumer Index v Bruselu. V letech 2012-2018 řídil domácí hospic Cesta domů v Praze. V současnosti pracuje jako operátor Zdravotnického operačního střediska ZZS HMP.
MUDr. Petr Mokrejš
Anesteziolog a intenzivista, vedoucí lékař Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, p. o., lékař letecké záchranné služby, externí lékař domácího hospicu, vyučující na Univerzitě Karlově v Praze a Technické univerzitě v Liberci, lektor kurzů Evropské resuscitační rady, odborný poradce ve Fakultní Thomayerově nemocnici. Člen odborných společností anesteziologie, intenzivní a urgentní medicíny.
Bc. Kateřina Bransburg
Všeobecná sestra domácího hospice Cesta domů od roku 2005. Své zdravotnické vzdělání dovršila v roce 2012 studijním programem Ošetřovatelství na Vysoké škole zdravotnické a sociální práce sv. Alžběty v Bratislavě a specializačním vzděláním pro sestry pracující v hospici na NCO NZO v Brně. Absolvovala kurz ELNEC lektor training program pro dospělé a děti v Salzburku. Absolvovala zahraniční stáž na paliativní jednotce Kliniky Notre-Dame v Belgickém Liége, v domácí paliativní péči oblasti Liége v Belgii a v domácí paliativní a rehabilitační péči v Izraeli. Dříve pracovala na JIP Kliniky popáleninové medicíny FNKV, na ARO Nemocnice na Františku, jako hemodialyzační sestra ve středisku B. Braun a jako sestra v soukromé stomatochirurgické ordinaci.
Ing. Mgr. Simona Večerková, DiS.
Pracuje jako zdravotnická záchranářka a instruktorka Vzdělávacího a výcvikového střediska Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. Absolvovala inženýrský obor Civilní nouzové plánování na ČVUT, magisterský obor Intenzivní péče na Ostravské univerzitě a specializační vzdělávání v oboru urgentní medicína na NCO NZO v Brně. Na Masarykově univerzitě v Brně se jako lektorka podílí na výuce zdravotnických záchranářů a je také instruktorkou zahraničních kurzů (Advanced Life Support nebo Advanced Stroke Life Support). V oblasti paliativní péče je koordinátorkou ambasadorů paliativní péče na zdravotnických záchranných službách.