KURZ PRO SOCIÁLNÍ PRACOVNÍKY

Kompetence sociálního pracovníka v paliativní péči

Dvoudenní kurz je určen sociálním pracovníkům a obsahuje jak teoretické tak i praktické bloky. Přináší ucelený pohled na kompetence sociálních pracovníků v paliativní péči dle Evropské asociace paliativní péče (EAPC). Kurz je akreditován Ministerstvem práce a sociálních věcí v rozsahu třinácti vyučovacích hodin.
Kurz je akreditován Ministerstvem práce a sociálních věcí
Anotace

Kompetence sociálního pracovníka v paliativní péči představíme v rovinách hodnot, dovedností a schopností. V kurzu se zaměřujeme na dovednosti jako jsou pokročilé komunikační schopnosti, vnímání protichůdných zájmů, sestavení reálného plánu péče a kritické hodnocení výsledků výzkumu.

Chcete se na něco zeptat? Napište nám na vzdelavani@paliativnicentrum.cz.

Program

1. den
9:00 - 16:00

  • Úvod do kurzu
  • Kompetence sociálního pracovníka v paliativní péči 1.-5.
  • Kompetence sociálního pracovníka v paliativní péči 6.-10.
  • Výzkum
  • Modulace prožívání ztráty

2. den
9: 00 - 15:00

  • Sebepéče
  • Komunikační teorie
  • Rodinná konference
  • Práce se zármutkem a péče o pozůstalé
  • Závěr kurzu
Kompetence sociálního pracovníka v paliativní péči na klíč

Kurz realizujeme i na klíč

Kurz můžeme připravit a realizovat přímo ve Vašem zařízení. Maximální počet účastníků je 20. Po dohodě se zájemci můžeme v programu částečně akcentovat vybraná témata (konkrétní typ zařízení, specifickou skupinu klientů/pacientů a podobně).

Cena: 82 500 Kč (cena je osvobozena od DPH)

V případě zájmu nám napište na vzdelavani@paliativnicentrum.cz

Cena kurzu

Cena kurzu pro jednotlivce je 5 600 Kč. Cena je osvobozena od DPH. V ceně kurzu je zahrnuto občerstvení.

V případě zrušení účasti před zahájením kurzu činí storno poplatek:

30 - 7 dní 60 %

7 - 0 dní 100 %

Způsob rušení účasti pouze mailem na vzdelavani@paliativnicentrum.cz

Termíny
12. 5. 2025 - 13. 5. 2025
Praha
(akr. MPSV Výchova a vzdělávání osvobozeno od DPH dle zákona o DPH č. 235/2004 sb. § 57)
Lektoři
Mgr. Karolína Vlčková, PhD.
Psycholožka a odborná asistentka na 3.LF UK. Vystudovala psychologii a sociální práci na FF UK v Praze a doktorát z lékařské psychologie získala na 1.LF UK, pracovala na několika výzkumných projektech v Národním ústavu duševního zdraví a na řadě projektů v Centru paliativní péče, které se věnovaly výzkumu komunikace a psychologické péče o umírající pacienty. Věnuje se také metodologii a využití dotazníků, do českého prostředí adaptovala dotazník IPOS a IPOS-r a dotazník na morální zranění u zdravotníků. V současné době se věnuje výzkumu duševního zdraví u zdravotníků a zavádění paliativní péče v domovech pro seniory na 3.LF UK, kde rovněž vyučuje. Působí také jako psycholog na Oddělení paliativní péče ve Fakultní Thomayerově nemocnici. 
Bc. et Bc. Viera Ivanovová
Lektorka a mentorka v oblasti paliativní péče a psychoterapeutka se specializací na logoterapii a existenciální analýzu. Zaměřuje se na efektivní komunikaci a podporu druhých v jejich rozvoji. Mezi její oblíbená témata patří také proces řízení změn při zavádění paliativní péče v organizacích a péče o profesionální pečující.
Dagmar Pelcová
Psychoterapeut a poradce pro pozůstalé v Hospici sv. Štěpána v Litoměřicích, kde pracuje od roku 2010. Původní profesí zdravotní sestra a sociální pracovnice, má starost také koordinaci dobrovolníků. V roce 2019 získala Stipendium pro paliativní péči NF Abakus.
Mgr. Veronika Staňková
Pracuje v Mobilním hospici Ondrášek, jako psychoterapeutka a poradkyně pro pozůstalé. První zkušenost s paliativní péčí má z Irského Dublinu, kde pracovala v domácí péči. Podílí se na šíření paliativní myšlenky nejen prostřednictvím vzdělávání, ale také jako externí podpora při formování paliativních týmů v zařízeních sociálních služeb.
Mgr. Linda Havlíček Skarlandtová
Zdravotně-sociální pracovnice dospělého i dětského paliativního a podpůrného týmu Fakultní Thomayerovy nemocnice, certifikovaná poradkyně pro pozůstalé a krizová interventka. Ve FTN působí zároveň jako koordinátorka specializované pozůstalostní péče.