Aktualita

Dnes slavíme mezinárodní den zdravotních sester

5/12/2020


Mezinárodní rada sester (The International Council of Nurses, ICN) připomíná tento důležitý den každým rokem vytvářením a rozšiřováním balíčku k mezinárodnímu dni sester. Téma na rok 2020 je "Sestry jako vedoucí hlas: Ošetřovatelství pro zdravější svět."

Informační balíček v anglickém jazyce je ke stažení na stránkách ICN. Českou verzi najdete ke stažení na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR. 
 
“Zdravotní sestry jsou profesně nejpočetnější skupinou ve zdravotním systému a platí to i pro paliativní tým. Jsou srdcem paliativních týmů, které vznikaly často z jejich iniciativy. Dokážou opustit svůj svět, přemýšlet o emocích pacienta, vnímat svět jeho úhlem pohledu a tím dodávat energii celému týmu. Jsou s pacientem, když prožívá bolest, i když se mu uleví. Jsou to zkušení průvodci, kteří vědí, že každá cesta je jedinečná. Jejich role v paliativním týmu je nezastupitelná.” upozorňuje na roli zdravotních sester v multidisciplinárních paliativních týmech Viera Ivanovová, zdravotní sestra a koordinátorka vzdělávání v Centru paliativní péče.
 

Nezmeškejte už žádnou novinu. Každý měsíc vybíráme to nejzajímavější ze světa paliativní péče a rozesíláme e-mailem.

Mám zájem