Online webinář

Specifika hospicové péče o pacienta s ALS

MUDr. Petra Klimecká, MUDr. Petra Řeháčková, Bc. Martina Vojtíšková, Mgr. Dagmar Pelcová, DiS., Mgr. Martina Vondrová

Členky týmu Hospice sv. Štěpána v Litoměřicích

10/11/2022 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

Každý rok onemocní v České republice téměř 200 osob amyotrofickou laterální sklerózou (ALS). Lze předpokládat, že přibližně stejný počet osob každý rok s tímto onemocněním umírá. ALS je nemoc, která zásadně změní život pacienta i jeho rodiny. Pacienti ve fázi již pokročilého a rozvinutého onemocnění by významně profitovali z multidisciplinární paliativní ambulantní péče. Současně s tím by mohla být zlepšena kvalita jejich života a života jejich rodiny a blízkých osob. V terminální fázi onemocnění je péče o tyto pacienty v mnohém specifická.

Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích v posledních deseti letech pečuje ročně o dva až tři pacienty s touto diagnózou. Členky týmu hospice v čele s primářkou Petrou Klimeckou, která je původní specializací neuroložka, vás uvedou do probematiky nemoci samotné a budou s vámi sdílet cenné zkušenosti s organizací péče o tyto pacienty.

Termíny a registrace

Calendar icon

11. 10. 2022 Cena: 250 Kč

Calendar icon

11. 10. 2022 Registrace pro studenty. Cena: 150 Kč

Do poznámky v přihlášce uveďte číslo ISIC průkazu.
Information icon

Cena: 250 Kč za osobu
Cena pro studenty/ky: 150 Kč za osobu, do poznámky v přihlášce je potřeba napsat číslo ISIC průkazu
Součástí ceny je přístup k záznamu webináře po jeho online přenosu.

DŮLEŽITÉ INFORMACE K REGISTRACI A PLATBĚ

Nezasíláme opakované výzvy k úhradě. Registrační poplatek je nutné uhradit do pátku 7. října. Účastníci s uhrazenou registrací obdrží 10. října informace s odkazem na vstup do aplikace Zoom.

Pokud vám poplatek hradí zaměstnavatel, vyplňte při registraci jeho fakturační údaje. Fakturační údaje zpětně neměníme.

Videozáznam

Lektorky

Členky týmu Hospice sv. Štěpána v Litoměřicích

Členky týmu Hospice sv. Štěpána v Litoměřicích

Medicínskou část přednášky připravila primářka Petra Klimecká s kolegyní Petrou Řeháčkovou, která ji také přednese. Konkrétní důležité zkušenosti pak představí vrchní sestra lůžkového hospice Martina Vojtíšková a vedoucí domácího hospice a koordinátorka dobrovolníků Dagmar Pelcová. Webinář svými důležitými postřehy uzavře psychoterapeutka Martina Vondrová. 

O webináři

Webinář probíhá online
Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit.

Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v předstihu e-mailem a po absolvování webináře získávají odkaz se záznamem webináře s týdenní platností.

Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Registrací na webinář účastník souhlasí s nahráváním a následným zveřejněním záznamu (v případě, že nechce být na záznamu identifikován, může při vstupu do zoom místnosti použít přezdívku a vypnout si webkameru).