Online webinář

Rozhodování o zdravotní péči v závěru života – aktuální poznatky a inspirace pro praxi

doc. PhDr. Alena Slezáčková, Ph.D.

Docentka psychologie na Ústavu lékařské psychologie a psychosomatiky Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně

1/18/2023 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

Kdo a jak primárně rozhoduje o zdravotní péči v závěru života hospitalizovaných pacientů? Jaké faktory ovlivňují způsob a výsledek tohoto rozhodování? Jak hodnotí závěr života pozůstalí příbuzní pacienta? A jaký dopad má kvalita rozhodování a péče v závěru života na duševní zdraví a míru stresu zdravotnického personálu?

Odpovědi na tyto a mnohé další otázky se dozvíte na webináři, který nabídne přehled hlavních výstupů výzkumného projektu zaměřeného na zmapování a zkvalitnění procesu rozhodování o péči v závěru života pacientů. Kromě popisu a analýzy stávajících procesů bude představen také praktický nástroj pro zlepšení rozhodování a péče o pacienty se závažným onemocněním, jehož efektivita již byla pilotně ověřena.
 

Termíny a registrace

Calendar icon

18. 1. 2023 Cena: 250 Kč

Calendar icon

18. 1. 2023 Registrace pro studenty. Cena: 150 Kč

Do poznámky v přihlášce uveďte číslo ISIC průkazu.
Information icon

Cena: 250 Kč za osobu
Cena pro studenty/ky: 150 Kč za osobu, do poznámky v přihlášce je potřeba napsat číslo ISIC průkazu.
Součástí ceny je přístup k záznamu webináře po jeho online přenosu.

DŮLEŽITÉ INFORMACE K REGISTRACI A PLATBĚ

Nezasíláme opakované výzvy k úhradě. Registrační poplatek je nutné uhradit do pátku 13. ledna. Účastníci s uhrazenou registrací obdrží 16. ledna informace s odkazem na vstup do aplikace Zoom.

Pokud vám poplatek hradí zaměstnavatel, vyplňte při registraci jeho fakturační údaje. Fakturační údaje zpětně neměníme.

Videozáznam

Lektorka

doc. PhDr. Alena Slezáčková, Ph.D.

doc. PhDr. Alena Slezáčková, Ph.D.

Alena Slezáčková je docentkou psychologie na Ústavu lékařské psychologie a psychosomatiky Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Ve své výzkumné činnosti se dlouhodobě zaměřuje na témata duševního zdraví, naděje a psychické pohody. Aktuálně se věnuje otázkám rozhodování a péče o pacienty se závažným chronickým onemocněním. Je zakladatelkou a vedoucí Centra pozitivní psychologie v ČR, členkou vedení Mezinárodní asociace pozitivní psychologie IPPA a Evropské společnosti pozitivní psychologie ENPP, vedoucí sekce Pozitivní psychologie při Českomoravské psychologické společnosti ČMPS a
členkou odborné rady Mindfulness Research and Practice Network při Masarykově univerzitě. Spolupracuje v několika tuzemských i zahraničních výzkumných projektech a je autorkou řady odborných publikací z oblasti pozitivní psychologie a psychologie zdraví. Věnuje se také přednáškové a lektorské činnosti.
 

O webináři

Webinář probíhá online
Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit.

Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v předstihu e-mailem a po absolvování webináře získávají odkaz se záznamem webináře s týdenní platností.

Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Registrací na webinář účastník souhlasí s nahráváním a následným zveřejněním záznamu (v případě, že nechce být na záznamu identifikován, může při vstupu do zoom místnosti použít přezdívku a vypnout si webkameru).