Online webinář

Řekni mi - jak mluvit o hodnotách a preferencích v závěru života?

PhDr. Martin Loučka, PhD.

ředitel Centra paliativní péče

5/18/2021 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

Cílem webináře je představit konverzační karetní hru Řekni mi a její využití v praxi zdravotních a sociálních služeb i mimo ni. Řekni mi pomáhá lidem otevírat diskuzi na téma hodnot a preferencí v souvislosti se závěrem života. Hru vytvořila organizace Common practice v USA a v Centru paliativní péče jsme ji přeložili a upravili pro české prostředí. Jaké jsou naše zkušenosti a jaké zkušenosti nasbírali v Americe? Jak citlivě otevírat těžká témata?

Videozáznam

Termíny a registrace

Calendar icon

18. 5. 2021 online

registrace končí 18. května v 10:00 hod

Lektoři

PhDr. Martin Loučka, Ph.D.

PhDr. Martin Loučka, Ph.D.

Ředitel Centra paliativní péče, psycholog, odborný asistent na oddělení lékařské psychologie 3. LF UK. Paliativní péči studoval v doktorském programu na Lancaster University v Anglii, jako stipendista Fulbrightovy komise působil na Icahn School of Medicine v New Yorku. Absolvoval dlouhodobou stáž na VU Medical Center v Amsterdamu, kurz práce s komplikovaným zármutkem na Columbia University v New Yorku a komplexní výcvik v gestalt terapii v Institutu Dialog. Za svou práci na rozvoji paliativní péče získal řadu ocenění. Absolvoval kurz pro lektory komunikace od společnosti VitalTalk, program Palliative Care Education and Practice na Harvard Medical School a v roce 2019 získal stipendium nadačního fondu Abakus pro lídry v paliativní péči. V letech 2017-2023 byl vědeckým sekretářem České společnosti paliativní medicíny. Klinicky působí jako psycholog na oddělení paliativní péče Fakultní Thomayerovy nemocnice.

O webináři

Webinář probíhá online a je zdarma

Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit. Registrovaní účastníci obdrží informace s odkazem na vstup do aplikace Zoom. Odkaz vám zašleme v den konání webináře. Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse. Registrací na webinář účastník souhlasí s nahráváním a následným zveřejněním záznamu (v případě, že nechce být na záznamu identifikován, muže při vstupu do webinářové místnosti použít přezdívku a vypnout si webkameru).

Děkujeme!

Partnerem našich webinářů je společnost Livesport.