Online webinář

Představení organizace Dlouhá cesta

Ing. Jana Horáková

koordinátorka projektu Nejste sami

12/18/2018 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

Spolek Dlouhá cesta vznikl v roce 2005 z iniciativy maminek, které chvíle spojené s úmrtím dítěte prožívaly společně. Posláním spolku je pomáhat rodičům, kterým zemřelo dítě v jakémkoli věku a z jakékoli příčiny. Spolek nabízí pozůstalým rodičům a dalším členům rodin různé formy pomoci k překonání ztráty dítěte,  jako jsou setkávání rodičů, vzpomínkové akce (Zapalme svíčku), rekondiční víkendy, informace na webu Dlouhé cesty. Pomoc je založena na vzájemné podpoře lidí se stejnými zkušenostmi, s podobným životním příběhem. Stěžejním bodem pomoci je podpora nabízená vyškolenými laickými poradci, rodiči, kteří prošli ztrátou dítěte a jsou ochotni pomáhat dalším rodinám. Projekt nese výstižný název NEJSTE SAMI. (odkazwww.dlouhacesta.czwww.prazdnakolebka.cz).

Od roku 2018 poskytuje spolek také komplexní dlouhodobou podporu, která spojuje profesionální i laickou pomoc, individuální i skupinovou podporu pro rodiče, sourozence a prarodiče v rámci projektu Vědomý zármutek. Pilotní projekt je určen pro rodiny z Prahy.  Další běh bude otevřen v červnu 2019. (www.vedomyzarmutek.cz.)

Videozáznam

Termíny a registrace

Calendar icon

18. 12. 2018 online

Lektoři

Ing. Jana Horáková

Ing. Jana Horáková

Koordinátorka projektu NEJSTE SAMI pro spolek Dlouhá cesta; maminka 3 dětí, nejstarší syn zemřel ve věku 12 let na následky zranění hlavy při dopravní nehodě v roce 2013. Členkou spolku je od roku 2013, koordinátorkou projektu od roku 2016. Životní motto: "Až ti bude nejhůř, obrať se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe." /John Lennon/.

O webináři

Webinář probíhá online a je zdarma

Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit. Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v předstihu e-mailem. Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Vzhledem k omezené kapacitě webináře prosíme více zájemců z jedné organizace, aby se hlásili pokud možno jako skupina, která bude moci sledovat webinář z jednoho počítače. Tím umožníme účast více zájemcům. Děkujeme!