Online webinář

Namaste care jako cesta k důstojné péči

Simona Bagarová

manažerka v sociálních službách

12/3/2019 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

Všichni se shodneme na tom, že péče o seniory v ústavních zařízeních má být důstojná. Téměř všichni  s ní ale máme i opačnou zkušenost. Svou vlastní nebo zprostředkovanou. Proč k tomu dochází a co je cesta vedoucí k řešení? Jakou roli hrají zřizovatelé a jakou rodiny? Metoda Namaste care je primárně určená pro aktivizaci pacientů/klientů s pokročilou demencí. Organizace Management pro neziskovky (SB-C, z.s.) s ní ale pracuje jako s nástrojem pro řízení a motivaci týmu. Principy metody jsou laskavost, zpomalení a dotyk a jejich začlenění do každodenního fungování zařízení. Je to způsob, jak od základu vystavět nebo posílit hodnoty zařízení a nemít je jen v šuplíku, ale umět je opravdu naplňovat, jak “legálně zpomalit” a znovu objevit podstatu pomáhajících profesí. Je to cesta, jak dát respekt klientům i zaměstnancům. Ve webináři se dozvíte proč na laskavost potřebujeme metodiku a zda se dá vůbec naučit a uvidíte, jak krok za krokem probíhá pilotní spolupráce s Centrem péče Doubrava. A možná zjistíte i to, co o společnosti vypovídá například aktuální kauza v ostravském domově pro seniory, kde reportéři Seznam.cz odhalili závažná pochybení v péči. 

Videozáznam

Lektoři

Simona Bagarová

Simona Bagarová

Simona Bagarová se v managementu sociálních služeb a neziskových organizací pohybuje 15 let. Pomáhá projektům, které jsou na startu nebo prochází nějakou změnou uvědomit si, co a proč chtějí a jaká strategie vede k cíli. Nejčastější otázky, které od ní uslyšíte jsou “Má to opravdu smysl (pro cílovou skupinu)?” a “Bude to fungovat (po stránce manažerské)?”. Osobní negativní zkušenost s kvalitou poskytované péče v domovech pro seniory ji přivedla k projektu Namaste Care. Absolvovala stáž na Floridě, exkurze v zařízeních v Bostonu a v Londýně, od července 2019 je oficiální ambasadorkou metodiky Namaste care pro ČR. Vnímá ji jako nástroj, kterým lze krok za krokem měnit přístup k profesi pečovatele i ke klientům. Často opakuje, že úroveň sociálních služeb je jen zrcadlem nás samých a změna musí začít u nás položením si otázky “Chtěla bych to takto pro sebe?"

Termíny a registrace

Calendar icon

3. prosince online

O webináři

Webinář probíhá online a je zdarma

Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit. Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v předstihu e-mailem. Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Vzhledem k omezené kapacitě webináře prosíme více zájemců z jedné organizace, aby se hlásili pokud možno jako skupina, která bude moci sledovat webinář z jednoho počítače. Tím umožníme účast více zájemcům. Děkujeme!