Online webinář

Možnosti psychedelik v paliativní péči

MUDr. Anna Bravermannová a MUDr. Michal Kouba

členové týmu podílející se na přípravě projektu zabývající se potenciálem psychedelik v terapii onkologicky nemocných pacientů

2019-12-19 / webinář už proběhl

Information iconWebinář je zdarma.

Anotace

Od začátku milénia můžeme v psychiatrickém výzkumu sledovat tzv. renesanci psychedelik. Probíhající studie i výsledky pilotních projektů naznačují značný potenciál využití těchto látek v terapii například farmakorezistentní deprese, posttraumatické stresové poruchy, závislostí, anorexie atd., ale také ve zmírnění existenciálního utrpení závažně nemocných pacientů. Právě o antidepresivním potenciálu psychedelik a o plánovaném projektu, který bude zaměřen na využití psilocybinu v řešení existenciálního utrpení onkologicky nemocných pacientů bude hovořit MUDr. Anna Bravermanová z Národního ústavu duševního zdraví a MUDr. Michal Kouba z Ústavu hematologie a krevní transfuze.  

Termíny a registrace

Calendar icon

prosincový termín byl zrušen, náhradní termín bude upřesněnonline

O webináři

Webinář probíhá online a je zdarma

Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit. Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v předstihu e-mailem. Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Vzhledem k omezené kapacitě webináře prosíme více zájemců z jedné organizace, aby se hlásili pokud možno jako skupina, která bude moci sledovat webinář z jednoho počítače. Tím umožníme účast více zájemcům. Děkujeme!

Lektoři

MUDr. Michal Kouba

MUDr. Michal Kouba

Je lékařem specialistou v oboru hematoonkologie a paliativní medicína.
Těmto oborům se věnuje od roku 2002 v Ústavu hematologie a krevní
transfúze v Praze. V roce 2015 se stal externím lékařem domácího hospice
Cesta domů, v roce 2017 atestoval v oboru paliativní péče, od roku 2018
je členem Centra podpůrné a paliativní péče Všeobecné fakultní
nemocnice.

MUDr. Anna Bravermanová

MUDr. Anna Bravermanová

Původní specializací neuroložka, nyní pracuje jako výzkumnice v Národním ústavu duševního zdraví.