Online webinář

Komunikace na dálku - využití v paliativní péči (nejen) během nouzového stavu

PhDr. Martin Loučka, PhD.

ředitel Centra paliativní péče

9/23/2020 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

Webinář představí doporučení pro využití moderních technologií v usnadnění komunikace mezi pacienty a jejich blízkými. Bude reflektovat množství dat a literatury k tomuto tématu, které byly shromážděny během pandemie COVID-19 a také reflexi pilotního projektu Centra paliativní péče, do kterého se zapojilo několik týmů z hospiců, domovů pro seniory a nemocničního prostředí.

Videozáznam

Lektoři

PhDr. Martin Loučka, PhD.

PhDr. Martin Loučka, PhD.

Ředitel Centra paliativní péče, psycholog, odborný asistent na oddělení lékařské psychologie 3. LF UK. Paliativní péči studoval v doktorském programu na Lancaster University v Anglii, jako stipendista Fulbrightovy komise působil na Icahn School of Medicine v New Yorku. Absolvoval dlouhodobou stáž na VU Medical Center v Amsterdamu, kurz práce s komplikovaným zármutkem na Columbia University v New Yorku a komplexní výcvik v gestalt terapii v Institutu Dialog. Za svou práci na rozvoji paliativní péče získal řadu ocenění. Absolvoval kurz pro lektory komunikace od společnosti VitalTalk, program Palliative Care Education and Practice na Harvard Medical School a v roce 2019 získal stipendium nadačního fondu Abakus pro lídry v paliativní péči. V letech 2017-2023 byl vědeckým sekretářem České společnosti paliativní medicíny. Klinicky působí jako psycholog na oddělení paliativní péče Fakultní Thomayerovy nemocnice.

O webináři

Webinář probíhá online a je zdarma

Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit. Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v předstihu e-mailem. Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Vzhledem k omezené kapacitě webináře prosíme více zájemců z jedné organizace, aby se hlásili pokud možno jako skupina, která bude moci sledovat webinář z jednoho počítače. Tím umožníme účast více zájemcům. Děkujeme!

Termíny a registrace

Calendar icon

23. září online

registrace končí 23. 09. v 15:00