Online webinář

Ekonomické výhody integrace specializované paliativní péče - seznamte se s výsledky studií.

MUDr. Zuzana Křemenová

lékařka, internistka, paliatr

4/4/2022 / webinář už proběhl

Youtube Tv iconZáznam webináře je k dispozici.

Anotace

Podle průzkumů veřejného mínění by chtělo 78% občanů v České republice dožít v domácím prostředí. Celosvětově více než 50% nemocných umírá v nemocnici.
S blížícím se závěrem života vzrůstají náklady na zdravotní péči a intenzita medicínských intervencí. Dle zahraničních studií vyplývá, že integrace specializované paliativní péče v domácím prostředí i v nemocnici zlepšuje nejen kvalitu života, ale je i ekonomicky výhodná.

Ve střední a východní Evropě je takových ekonomických studií velmi málo a jejich závěry nejsou jednoznačné. Fakultní nemocnice Královské Vinohrady proto provedla srovnání ekonomické zátěže terminální fáze se zapojením paliativního týmu a bez něj. Webinář nabídne přehled výsledků v kontextu zahraničních dat.

Termíny a registrace

Calendar icon

4. 4. 2022 17:00 - 18:30 online

Cena: 250 Kč
Information icon

Cena: 250 Kč (součástí ceny je přístup k záznamu webináře po jeho online přenosu)

DŮLEŽITÉ INFORMACE K REGISTRACI A PLATBĚ

Nezasíláme opakované výzvy k úhradě. Registrační poplatek je nutné uhradit do středy 30. března. Účastníci s uhrazenou registrací obdrží 1. dubna informace s odkazem na vstup do aplikace Zoom. 

Pokud vám poplatek hradí zaměstnavatel, vyplňte při registraci jeho fakturační údaje. Fakturační údaje zpětně neměníme.

Videozáznam

Lektorka

MUDr. Zuzana Křemenová

MUDr. Zuzana Křemenová

Zuzana je lékařka, od ukončení studia na 3.LF Univerzity Karlovy pracovala jako internistka a nefroložka ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a odborná asistentka na lékařské fakultě. Nyní se již 5 let věnuje rozvoji nemocniční paliativní péče. Získala stipendium Nadačního fondu Abakus pro podporu zkušených paliativních odborníků, absolvovala řadu zahraničních stáží a kurzů na prestižních pracovištích (Cicely Saunders Institute, Harvard Medical School, EUPCA leadership program EAPC). Tématem jejího PhD. studia je zlepšování kvality života nemocných s paliativními potřebami v nemocničním prostředí a hodnocení ekonomického benefitu nemocniční paliativní péče.

O webináři

Webinář probíhá online

Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit.

Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v předstihu e-mailem a po absolvování webináře získávají odkaz se záznamem webináře s týdenní platností.

Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Registrací na webinář účastník souhlasí s nahráváním a následným zveřejněním záznamu (v případě, že nechce být na záznamu identifikován, může při vstupu do zoom místnosti použít přezdívku a vypnout si webkameru).