unikátní vzdělávací kurz

Kurz ELNEC

Organizujeme unikátní vzdělávací kurz s mezinárodní licencí pro zdravotní sestry.


Kurz ELNEC

ELNEC (End Of Life Nursing Education Consortium) je intenzivní vzdělávací kurz s mezinárodní licencí pro všeobecné sestry pracující s pacienty v konečné fázi života. Kurz vznikl v roce 2000 v USA, odkud se rozšířil i do České republiky. Centrum paliativní péče zajišťuje jeho organizaci od roku 2015.

ELNEC je intenzivní kurz paliativní péče, který svým obsahem respektuje multidisciplinární přístup nutný při realizaci péče o pacienty na konci života. Obsahem kurzu je nejen léčba bolesti a ostatních závažných symptomů spojených s těžkou nemocí, ale také etický, duchovní aspekt péče a nacvičování efektivní komunikace s pacienty, s rodinou i v rámci týmu.

Kurz reflektuje fakt, že paliativní péče se dotýká stejnou měrou pacienta i jejich blízkých. Je koncipován v duchu „sestry sestrám“ a přednášející lektoři, mají bohaté praktické zkušenosti s poskytováním paliativní a hospicové péče.

Nejlepší vzdělávací akce, na které jsem kdy byla. Kdybych si měla vybrat jeden kurz, kam pojedu příští rok, bude to určitě ELNEC.

Jana H.

Pravidelné termíny i kurzy na klíč

Ročně otevíráme 3 – 4 cykly pro účastníky z celé České republiky. Nabízíme také kurz ELNEC na klíč pro zdravotnická i nezdravotnická zařízení. Této nabídky již využilo přes dvacet institucí, které cítí potřebu poskytovat paliativní péči ve svých zařízeních.

Více informací o kurzu a vypsané termíny

O projektu

Název
Kurz ELNEC
Podrobné informace
https://paliativnicentrum.cz/kurzy/elnec

Pokud hledáte partnera, odborného garanta či konzultanta pro projekt v oblasti paliativní péče, neváhejte se ozvat.

Zobrazit nabídku služeb