Transplantace a dialýza jsou nepochybně obrovským terapeutickým úspěchem, ale postupem času si stále více uvědomujeme, že pro určitou menšinu komplikovaných pacientů je volba ne - dialýza , tedy volba nezahájení, popř. ukončení dialýzy dobrým řešením. Změna paradigmatu staví do centra konkrétního pacienta s jeho individuálními osobními preferencemi, nefrolog by měl být poučeným průvodcem a advokátem zájmu pacientů.

Seminář je pořádán ve spolupráci s Českou lékařskou komorou a je akreditován 2 kredity v systému vzdělávání České lékařské komory a 2 kredity České asociace sester. Vzdělávací akce je pořádaná dle Stavovského předpisu ČLK č. 16.

Kurz probíhá pouze online formou webináře. Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v předstihu e-mailem. Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Vzhledem k omezené kapacitě webináře prosíme více zájemců z jedné organizace, aby se hlásili pokud možno jako skupina, která bude moci sledovat webinář z jednoho počítače. Tím umožníme účast více zájemcům. Děkujeme!

Barbora Szonowská
MUDr. Barbora Szonowská

MUDr. Barbora Szonowská pracuje jako atestovaný nefrolog a internista na Interním oddělení Strahov Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Je vedoucí lékařkou lůžkového oddělení a ambulance pro peritoneální dialýzu. Věnuje se zejména problematice pacientů s chronickým selháním ledvin léčených peritoneální dialýzou, na toto téma přednáší a publikuje.V rámci částečného úvazku se věnuje výuce studentů 1. LF UK.