Lektorky Alžběta, Blanka a Monika jsou zakladatelky organizace Ke kořenům, kde doprovázejí pozůstalé při tvorbě osobitých posledních rozloučení. Do České republiky i na Slovensko přinášejí principy přírodního pohřebnictví, které v sobě snoubí šetrnost k přírodě a citlivý přístup k pozůstalým. Před dvěma lety založily v Praze první český přírodní hřbitov Les vzpomínek, kde se obřady odehrávají přímo pod korunami stromů a popel zesnulých je ukládán k jejich kořenům. Poslední rozloučení organizují také na jiných neobvyklých místech - v kavárnách, na lodi či na břehu řeky. Během webináře si tak budeme povídat o tom, jak smysluplně zapojit pozůstalé do tvorby pohřbu, aby se stal léčivou a posilující součástí jejich cesty zármutkem.

Kurz probíhá pouze online formou webináře. Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v předstihu e-mailem. Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Vzhledem k omezené kapacitě webináře prosíme více zájemců z jedné organizace, aby se hlásili pokud možno jako skupina, která bude moci sledovat webinář z jednoho počítače. Tím umožníme účast více zájemcům. Děkujeme!
Webinář realizujeme za podpory Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Monika Suchánska, Alžběta Slavík Živá, Blanka Dobešová

Lektorky Alžběta, Blanka a Monika jsou zakladatelky organizace Ke kořenům, kde doprovázejí pozůstalé při tvorbě osobitých posledních rozloučení.

Webináře Centra paliativní péče se konají pravidelně jednou za měsíc. Jsou zdrama a je možné se jich účastnit na dálku přes internet.

V roce 2017 webináře probíhají s podporou Ministerstva zdravotnictví ČR