Aktuality

8. 11. 2017
Projekt o paliativní péči pro praktické lékaře

Praktický lékař má v péči o pacienty v závěru života významnou úlohu, zejména v časné identifikaci pacientů vhodných pro paliativní intervenci, v rozvaze o dlouhodobém plánování péče nebo při péči v domácím prostředí.

Centrum paliativní péče ve spolupráci s Nadací Jistota Komerční banky spouští nový projekt, kterým chce posílit kompetence praktických lékařů v  těchto oblastech.

1. 9. 2017
Výběrové řízení: vedoucí kanceláře

Hledáme člověka, který by měl na starost každodenní chod kanceláře Centra paliativní péče.
Uzávěrka pro přihlášky je 14. 9. 2017.

Více informací o pracovní pozici.

20. 6. 2017
Červnový webinář: Mobilní hospic v rámci nemocnice

V České republice ojedinělé řešení mobilní specializované péče funguje od roku 2014 v Ústí nad Labem, kde je mobilní paliativní tým poskytující paliativní péči v domácím prostředí přímo součástí krajské nemocnice jako jedno z "oddělělní". MUDr. Jana Dušánková na webináři 29. 6. od 16:00 představí, jak se podařilo tuto symbiózu vyjednat a jaké jsou zkušenosti z prvních let provozu. Po přihlášení je účast zdarma!

23. 5. 2017
Výběrové řízení: výzkumný pracovník

Hledáme kolegyni či kolegu do výzkumného týmu. Zajímavá práce na skvělém projektu podpořeném Grantovou agenturou ČR.

Uzávěrka pro zaslání životopisu je 8. 6. 2017.

Více informací o pracovní pozici.

30. 3. 2017
Prof. Claudia Bausewein přijede přednášet do Prahy

Máme velkou radost, že pozvání zakončit druhý ročník kampaně Konec dobrý, všechno dobré přijala prof. Claudia Bausewein, ředitelka Interdisciplinárního centra paliativní medicíny Ludwig-Maxmilians univerzity v Mnichově. Prof. Bausewein přijede s přednáškou nazvanou „The role of palliative care in modern medicine“.

Přednáška se bude konat 25. 5. 2017 v 16:00 v Praze (Kostel sv. Františka v Anežském klášteře, Anežská 12, Praha 1), vstup volný.

Pro více informací sledujte web Konec dobrý a událost na Facebooku.

25. 3. 2017
Unikátní konference o nemocniční paliativní péči

Srdečně zveme na konferenci o nemocniční paliativní péči, kde budou představeny průběžné výstupy programu Spolu až do konce. Na konferenci vystoupí slavný americký odborník na lékařskou komunikaci a paliativní péči profesor Anthony Back ze Seattlu. Akce se koná 13. 4. 2017 v Praze, registrovat se můžete na webu konference.

16. 3. 2017
Studie možných forem zajištění paliativní péče v MČ Praha 10

Na podzim loňského roku jsme na žádost MČ Praha 10 vypracovali studii zajištění paliativní péče pro občany této městské části. V rámci projektu jsme hodnotili dostupnost a nabídku služeb paliativní péče a zastupitelům Prahy 10 jsme závěrem doporučili několik konkrétních kroků, které by mohly zlepšit přístup k paliativní péči pro jejich občany. Závěrečná zpráva je k dispozici ke stažení.

23. 2. 2017
Pozvánka na herní seminář týkající se priorit v závěru života

Dokončili jsme české vydání společenské hry Řekni mi. Hra pochází z USA a je velmi úspěšně využívána v nemocnicích, domovech pro seniory i komunitních centrech. Usnadňuje komunikaci na téma priorit a péče v závěru života mezi seniory, jejich rodinami a pomáhajícími profesionály.

Zveme vás na lektorované hraní této hry.
Školení je zdarma. Kromě návodu jak prostřednictvím hry pracovat s klienty, obdrží každý účastník pro svou organizaci také kompletní herní balíček.

Kdy: v úterý 7. března, 10–13 hod.
Kde: v prostorách kaple Domova Sue Ryder, v ulici Michelská 1/7 v Praze 4.

Kapacita je omezena, v případě zájmu se, prosím, přihlašujte zde.