Aktuality

30. 3. 2017
Prof. Claudia Bausewein přijede přednášet do Prahy

Máme velkou radost, že pozvání zakončit druhý ročník kampaně Konec dobrý, všechno dobré přijala prof. Claudia Bausewein, ředitelka Interdisciplinárního centra paliativní medicíny Ludwig-Maxmilians univerzity v Mnichově. Prof. Bausewein přijede s přednáškou nazvanou „The role of palliative care in modern medicine“.

Přednáška se bude konat 25. 5. 2017 v 16:00 v Praze (místo bude upřesněno), vstup volný.

Pro více informací sledujte web Konec dobrý nebo náš Facebook.

25. 3. 2017
Unikátní konference o nemocniční paliativní péči

Srdečně zveme na konferenci o nemocniční paliativní péči, kde budou představeny průběžné výstupy programu Spolu až do konce. Na konferenci vystoupí slavný americký odborník na lékařskou komunikaci a paliativní péči profesor Anthony Back ze Seattlu. Akce se koná 13. 4. 2017 v Praze, registrovat se můžete na webu konference.

16. 3. 2017
Studie možných forem zajištění paliativní péče v MČ Praha 10

Na podzim loňského roku jsme na žádost MČ Praha 10 vypracovali studii zajištění paliativní péče pro občany této městské části. V rámci projektu jsme hodnotili dostupnost a nabídku služeb paliativní péče a zastupitelům Prahy 10 jsme závěrem doporučili několik konkrétních kroků, které by mohly zlepšit přístup k paliativní péči pro jejich občany. Závěrečná zpráva je k dispozici ke stažení.

23. 2. 2017
Pozvánka na herní seminář týkající se priorit v závěru života

Dokončili jsme české vydání společenské hry Řekni mi. Hra pochází z USA a je velmi úspěšně využívána v nemocnicích, domovech pro seniory i komunitních centrech. Usnadňuje komunikaci na téma priorit a péče v závěru života mezi seniory, jejich rodinami a pomáhajícími profesionály.

Zveme vás na lektorované hraní této hry.
Školení je zdarma. Kromě návodu jak prostřednictvím hry pracovat s klienty, obdrží každý účastník pro svou organizaci také kompletní herní balíček.

Kdy: v úterý 7. března, 10–13 hod.
Kde: v prostorách kaple Domova Sue Ryder, v ulici Michelská 1/7 v Praze 4.

Kapacita je omezena, v případě zájmu se, prosím, přihlašujte zde.