Aktualita

Výběrové řízení na pozici Projektový manažer projektu Paliativní péče v prostředí urgentní medicíny

2/13/2023


Hledáme do našeho týmu kolegu/yni na pozici projektový manažer/ka na poloviční úvazek. Životopisy je možné zasílat do 3. března.

Většina záchranářů zná velmi dobře tento scénář - vyráží houkající sanitkou k pacientovi, který je doma s pokročilou nevyléčitelnou nemocí, blíží se závěru svého života. Rodina, která o něj pečuje, je vystrašená náhlou změnou zdravotního stavu, třeba velkou bolestí. Volají 155, protože neví, co dělat. Pacient i rodina by byli rádi, kdyby nemocný nemusel do nemocnice, v takovém stavu a akutní situaci je to ale standardní řešení. Člověk pak mnohdy umírá tak, jak si nepřál, protože systém neuměl nabídnout jiné řešení.

Centrum paliativní péče se již tři roky věnuje inovativnímu projektu se záchrannou službou, kde společně hledáme způsoby, jak zvýšit kompetence záchranářů, aby uměli v situaci z úvodního odstavce jiné řešení nabídnout. Aby uměli správně komunikovat o péči v závěru života a dokázali aplikovat principy paliativní péče. Z prvních tří let spolupráce se záchrannou službou v Praze máme skvělé výsledky (bližší informace zde). 

Díky velkorysé podpoře Nadace Komerční banky, a. s. - Jistota můžeme letos zahájit další tříletou fázi projektu, která bude směřovat k rozšíření pilotních zkušeností do dalších krajů v republice, rozvoji vzdělávání pro záchranáře a také k posílení spolupráce se zahraničními partnery, kteří s námi tuto problematiku pomáhají řešit.

Hledáme koordinačně zdatného člověka, který by nám pomohl celý projekt úspěšně realizovat. Pokud jste organizačně nadaná osoba, která se nebojí organizovat druhé, dokáže pracovat s harmonogramem a kontrolovat plnění úkolů, hledáme právě Vás. Očekáváme zkušenost s vedením nebo správou nějakého většího projektu. Naopak znalost prostředí urgentní ani paliativní medicíny není podmínkou (je samozřejmě výhodou).

Nabízíme Vám:

  • práci v malém týmu nadšených lidí

  • možnost zapojit se do velmi dobře rozběhnutého projektu, který má pozitivní dopad na rozvoj péče o pacienty v závěru života

  • poloviční úvazek za 20 000 Kč hrubého (k jednání i jiná forma spolupráce)

  • hledáme někoho, kdo zapadne do týmu, ale rozhodně je možné velkou část práce dělat z domova. Pokud jste na rodičovské, studujete nebo máte ještě jinou práci, určitě to pro nás není a priori překážka.

Nástup podle dohody, za nás optimálně během března nebo dubna 2023.

V případě zájmu o tuto pozici nám prosím do 3. 3. 2023 do 12:00 pošlete svůj strukturovaný životopis a motivační dopis (max. 1 A4) na e-mail office@paliativnicentrum.cz. Pohovory s vybranými uchazeči proběhnou 8. a 9. března. Případné dotazy směřujte na Martina Loučku (m.loucka@paliativnicentrum.cz).

Nezmeškejte už žádnou novinu. Každý měsíc vybíráme to nejzajímavější ze světa paliativní péče a rozesíláme e-mailem.

Mám zájem