Online webinář

Jak být hvězdou na konferencích paliativní péče

PhDr. Martin Loučka, PhD.

Psycholog, zakladatel Centra paliativní péče

5/7/2024, 3:00 PM

Information iconWebinář je zdarma.

Anotace

Cílem tohoto webináře, který Centrum paliativní péče připravuje ve spolupráci s Nadací rodiny Vlčkových, je představit doporučení a zkušenosti s prezentací vlastní práce na odborných konferencích, jako je kongres Evropské asociace paliativní péče, kongres dětské paliativní péče v Římě nebo konference ČSPM. Webinářem budou provázet Martin Loučka a Karolína Vlčková, seniorní výzkumníci v paliativní péči, kteří mají zkušenosti s prezentováním i přípravou výše uvedených konferencí a také pracovali jako hodnotitelé přihlášených příspěvků při sestavování programů těchto akcí.

Během programu se účastníci dozví, proč na konference vůbec jezdit, jak je dobře využít jako příležitost pro prezentaci své práce, vlastní profesní rozvoj i networking. Část programu se bude věnovat samotné přípravě dobrého abstraktu, prezentace i přípravě posteru. Účastníci budou mít také možnost zúčastnit se navazujícího konzultačního workshopu, kde budou mít příležitost získat zpětnou vazbu na své prezentace nebo připravované abstrakty (termín bude upřesněn).

 

Program:

15:00 Nejlepší konference na světě

Proč vůbec na konference jezdit, jaké akce si vybírat, koho na ně posílat a jak akci vytěžit, když jedu “pouze” jako účastník.

 

15:30 Jak se dostat na pódium

V první části se zaměříme na přípravu kvalitního abstraktu, který bude mít šanci uspět a být vybrán k prezentaci.

 

16:15 Zásady dobré prezentace

Jak si připravit prezentaci, která vynikne a na kterou budou účastníci konference vzpomínat.

 

17:00 Jak vytvořit dobrý poster

Na prestižních konferencích je pravděpodobnější, že budete prezentovat svou práci formou posteru. V závěrečném příspěvku budeme sdílet tipy pro přípravu tohoto formátu, ukážeme si také dobré a špatné příklady.

 

Workshop se koná za podpory Nadace rodiny Vlčkových.

Termíny a registrace

Calendar icon

7. května 2024 Zdarma díky podpoře Nadace rodiny Vlčkových

Lektoři

PhDr. Martin Loučka, Ph.D.

PhDr. Martin Loučka, Ph.D.

Zakladatel Centra paliativní péče, psycholog, odborný asistent na oddělení lékařské psychologie 3. LF UK. Paliativní péči studoval v doktorském programu na Lancaster University v Anglii, jako stipendista Fulbrightovy komise působil na Icahn School of Medicine v New Yorku. Absolvoval dlouhodobou stáž na VU Medical Center v Amsterdamu, kurz práce s komplikovaným zármutkem na Columbia University v New Yorku a komplexní výcvik v gestalt terapii v Institutu Dialog. Za svou práci na rozvoji paliativní péče získal řadu ocenění. Absolvoval kurz pro lektory komunikace od společnosti VitalTalk, program Palliative Care Education and Practice na Harvard Medical School a v roce 2019 získal stipendium nadačního fondu Abakus pro lídry v paliativní péči. V letech 2017-2023 byl vědeckým sekretářem České společnosti paliativní medicíny. Klinicky působí jako psycholog na oddělení paliativní péče Fakultní Thomayerovy nemocnice.

Mgr. Karolína Vlčková, PhD.

Mgr. Karolína Vlčková, PhD.

Výzkumná pracovnice Centra paliativní péče, psycholožka a odborná asistentka na 3.LF UK. Vystudovala psychologii a sociální práci na FF UK v Praze a doktorát z lékařské psychologie získala na 1.LF UK, pracovala na několika výzkumných projektech v Národním ústavu duševního zdraví. V současné době se v Centru paliativní péče zaměřuje na výzkum komunikace, psychologické péče o umírající pacienty a duševního zdraví zdravotníků. Věnuje se také metodologii a využití dotazníků, do českého prostředí adaptovala dotazník IPOS a IPOS-r a dotazník na morální zranění u zdravotníků. Působí rovněž jako psycholog na Oddělení paliativní péče ve Fakultní Thomayerově nemocnici. 

O webináři

Webinář probíhá online
Kurz probíhá pouze online formou webináře a je nutné se na něj včas přihlásit.

Registrovaní účastníci obdrží informace o vstupu do webového rozhraní v den přenosu e-mailem.

Pro účast je třeba stabilní připojení na internet (obvyklá rychlost českých domácností je zcela dostatečná). Účastníci mají možnost sledovat živý přenos přednášky a také se zapojit do diskuse pomocí chatu.

Registrací na webinář účastník souhlasí s nahráváním a následným zveřejněním záznamu (v případě, že nechce být na záznamu identifikován, může při vstupu do zoom místnosti použít přezdívku a vypnout si webkameru).